додому суспільство Школа верхової їзди для дітей запрацює у Тернополі вже до кінця літа

Школа верхової їзди для дітей запрацює у Тернополі вже до кінця літа

720

Її облаштовують у парку "Топільче" поблизу зоокутка. З юними вершниками працюватимуть досвічені тренери. Планують, що працюватиме школа круглорічно, а її офіційне відкриття відбудеться напередодні Дня міста – 27 серпня.

Ще два тижні тому тут росла трава. На днях землю зорали, далі обгородять і засиплять піском. До двадцять сьомого серпня, на яке запланували відкриття школи верхової їзди у Тернополі, все буде готово, запевняє її ініціатор, керівник державного підприємства "Конярство України" Юрій Волинець. Верхової їзди дітей навчатимуть майстри спорту, першокласні спеціалісти і фанати своєї справи. Окрім тренерів, тут працюватимуть лікар, ветеринар, конюх та інші фахівці. Як саме набиратимуть учнів, поки що уточнюють. Проте відомо, що їздити верхи діти зможуть протягом всього року.

Юрій Волинець, керівник державного підприємства "Конярство України": "Одного коня можна сідлати не більше 4 рази при невеликій нагрузці. Звичайно, якщо прийде кіннотник, він його відпрацює годинку часу, другий раз вже сідлати не можна. А при початковій учбовій їзді, це одного коня сідлається 4 рази на день. Кіннотники працюють з 5 години ранку до пізнього вечора. Буде працювати повний світловий робочий день. А зимою плануєм зробити освітлення. Це буде круглий рік".

Під час реформування агропромислового комплексу галузь конярства на Тернопільщині зазнала чималих втрат, скаржиться Юрій Волинець, а новостворена школа верхової їзди буде важливим кроком до її відновлення.

Юрій Волинець, керівник державного підприємства "Конярство України": "В нас в Тернопільській області до 94 року було 2 кінних заводи і 18 племконеферм. На сьогоднішній день є єдина одна племконеферма і жодного кінного заводу. Ми зобов'язані їх відродити. Тим більше, в нас в Тернополі як ніде є дослідна станція, де сьогодні є відділ конярства, де працюють прекрасні спеціалісти, зоотехніки, селекціонери. Це наші обов'язки. А тут іменно буде займатися школа верхової їзди, хто має бажання займатися як професійно кінним спортом, звичайно, іпотерапія".

 

Крім того, школа верхової їзди для дітей стане ще одним улюбленим місцем відпочинку для тернополян, сподівається влада міста. Безкоштовно кататись верхи на конях і тим самим оздоровлюватись зможуть діти, хворі на ДЦП. Для усіх інших це буде платно. Адже коней потрібно годувати, працівникам – платити зарплатню, а поле для їзди – утримувати в належному стані. З міського бюджету Тернополоя на створення школи верхової їзди для дітей не витратять жодної копійки.