додому надзвичайне Шкоди на Тернопільщині негода 25 червня не наробила

Шкоди на Тернопільщині негода 25 червня не наробила

517

88 сіл Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей знеструмив буревій ввечері 25 червня. Тернопільщину негода оминула – серйозних наслідків сильного дощу та поривів вітру рятувальники області не зареєстрували. Лише в обласному центрі на десятьох вулицях тимчасово зникало світло, а через інтенсивний дощ затопило кілька доріг. Сьогоді у Західній Україні знову очікують грози, подекуди град, пориви та шквали вітру.

Через сильну зливу 25 червня ввечері у Тернополі кілька вулиць затопило. Рух транспорту був утруднений, виникали затори. Велику воду водії об’їжджали тротуарами. Повідомлень про наслідки негоди з районів Тернопільщини до рятувальників не надходило.

– Вчорашня негода значних пошкоджень та руйнувань на Тернопіллі не завдала. Під час зливи та дощу деякі проїжджі частини міста були підтоплені, але по завершенні дощу вода зійшла. Щодня пронозують дощі, пориви вітру та шквали, тобто дощова погода збережеться і надалі, – розповідає помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області Ірина Крупа.

Через погіршення погоди рятувальники звертаються до мешканців області із закликом бути обережним, особливо під час грози.

– Трапляються пожежі з причини попадання блискавки в будівлі. Зокрема, на днях в Гусятинському районі в двох селах виникли пожежі в господарських будівлях з причини потрапляння блискавки. Для того, щоб вберегти себе під час негоди, особливо грози, рятувальники рекомендують не перебувати на відкритій території, намагатись перечекати негоду в приміщенні, закрити вікна та двері. Не ховатись під високими деревами, особливо відокремленими, на відкритій території, – каже Ірина Крупа.

Крім того, під час грози не можна залишатися на спортивних майданчиках, пляжах. Небезпечно наближатися до електропідстанцій, ліній електропередач, телефонних стовпів, водонапірних башт, залізних огорож, не радять рятувальники ховатися від зливи й на горищі.