додому Головні Що передбачають зміни до правил дорожнього руху у 2018 році

Що передбачають зміни до правил дорожнього руху у 2018 році

1536

Зміни до правил дорожнього руху вступили у дію 1 січня 2018 року. Зокрема, вони торкнулися обмеження швидкості руху у населених пунктах, впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху та зміни до Порядку видачі посвідчення водія.

Згідно із новими змінами до Правил дорожнього руху, максимальна швидкість в населених пунктах змешиться з 60 до 50 кілометрів на годину. Таке обмеження знижує ризик аварій з пішоходами, ствержують поліцейські. Особливо у місцях, де немає пішохідних переходів і люди переходьть дорогу у невстановлених місцях. Серед новинок, які чекають автомобілістів у 2018 році, і введення фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Винним автоматично визнається не водій, а власник транспорту.

– На великих перехрестях, де є дуже велике навантаження транспортного засобу, де є аварійні участки дороги. Можемо змогу мати фіксувати, і автоматично буде приходити, я так розумію, до УПП. Дальше будуть надходити листи до власників транспортного засобів. Як воно буде проходити – поки що алгоритму немає, так як йдуть зміни, – розповідає начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук.

Поліцейські нагадують, що вже працює і новий Порядок видачі водійських посвідчень.

– Вперше це буде видаватися посвідчення на 2 роки тимчасове. Після чого, якщо водій, якщо він не притягався до адміністративної відповідальності до 2 разів, йому продовжують на постійно посвідчення водія. Якщо він притягався більше 3 раз і більше, він буде змушений пройти тести на знання ПДР, здати, і знов отримати посвідчення, – каже Богдан Шевчук.

Зросте від трьох місяців до одного року і термін накладання адмінстягнень за перебування за кермом у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння. В 2018 році планується збільшення штрафів особам, які не мають права керування транспортним засобом – до 10200 гривень. Нагадаємо, постанова Кабміну про внесення змін до Правил дорожнього руху вступила в дію 1 січня цього року.