Головна благоустрій Ще один конфлікт навколо новобудови у Тернополі

Ще один конфлікт навколо новобудови у Тернополі

283

vlcsnap-2014-09-04-16h56m17s108Ще один конфлікт навколо новобудови у Тернополі. Цього разу на вулиці Будного. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку проти зведення новобудови, запланованої поруч. Мешканці кажуть – з ними ніхто такого сусідства не погоджував, уже знищені кілька дерев, ідуть підготовчі роботи, а інформації про те, що планують будувати, добитися неможливо. Хто чиї права порушує, з’ясовує прокуратура Тернополя.

Мешканці багатоквартирного будинку переконані, усіх необхідних дозволів на зведення споруди по сусідству у замовників немає, а тому будівництво – незаконне. Висновок напросився насамперед через те, що з ними як із  суміжними землевласниками  ніхто виділення ділянки не погоджував.

– Я живу тут рядом біля цієї несанкціонованої будови. Я незадоволений тим, що та будова то закривається, то ведеться, незадоволений тим, щоб тут вирубується масово лісопосадка, – говорить мешканець сусіднього від будови будинку Віталій Поляруш.

– Незадоволений незрозумілим будівництвом: нема ніяких документів, роз’яснень, на офіційні звернення до нашої влади, крім обіцянок надати якісь документи, ніяких документів не було. Якби все було юридично правильно, то стояв би тут щит, було б написано забудовник, будівельник, проект, хто відповідає за будівництво. Всього цього нема, виникає запитання, чи це робиться законно чи ні, – каже мешканець сусіднього від будови будинку Володимир Грабенко.


Зі скаргою на незаконне будівництво мешканці звернулися у прокуратуру Тернополя.  Результат розгляду – подання тернопільському міському голові з вимогою усунути порушення. Проте прокуратура Тернополя не обмежилася контролем за додержанням  земельного законодавства, а, за дорученням прокуратури області, розпочали перевірку дотримання архітектурно-будівельних норм у цьому будівництві.

– Перший етап – це підготовча діяльність і другий етап – це будівельна діяльність, тому я можу вас запевнити, що станом на 4 вересня жодного документу, який би стверджував, що там можна здійснювати будівництво, нема, проте у відповідності до поданої декларації, там здійснюються підготовчі роботи. Декларація подана і задекларована в установленому порядку в державній архітектурно-будівельній інспекції, проте дана декларація дає право лише на проведення ряду робіт, зокрема, підготовка самої ділянки, встановлення огорожі, також передбачено знесення зелених насаджень, – пояснив прокурор Тернополя Віталій Сідоров.

Прокуратура також перевіряє законність надання всіх дозвільних проектних документів, які дають право на це будівництво. Висновки обіцяють оприлюднити.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here