додому культура Шевченківці покажуть тернополянам романтичну оперету Ярослава Барнича “Шаріка”

Шевченківці покажуть тернополянам романтичну оперету Ярослава Барнича “Шаріка”

467

Повірити у справжні почуття та неймовірні історії кохання запрошують шевченківці. 2 листопада у них прем'єра – романтична оперета за Ярославом Барничем "Шаріка, або Кохання січового стрільця". Режисер-постановник – народний артист України, лауреат національної премії імені Тараса Шевченка Федір Стригун.

Романтична оперета "Шаріка" – це історія любові молодої мадярської дівчини та січового стрільця, яка змінює уявлення про життя та побут стрілецтва. Там, виявляється, також було кохання та справжні почуття.

Федір Стригун, режисер-постановник: "Знаєте, ми втратили покоління початку минулого століття, січових стрільців. Втратили це покоління, якоїсь романтики покоління, поезії, покоління музики, покоління якогось духовного аристократизму. І я завжди преклонявся перед такими людьми, і преклоняюсь. І тому хочеться, щоб про них залишилась світла пам'ять. Чиста, гарна… Бо вони зачинали все-таки боротьбу за незалежність України на початку минулого століття".

Історію великої любові, яка змінює долі та змітає усі перешкоди зі свого шляху, Ярослав Барнич написав ще у 1932 році. Без "Шаріки" важко було уявити репертуари галицьких театрів. Востаннє її поставили в Івано-Фанківську, де гестапо заарештувало акторів та глядачів, розповідає народний артист України Федір Стригун. 42 людини – розстріляли. Ярослав Барнич після цієї прем'єри повернувся до Львова сивий. А потім цю оперету забули, автор емігрував. Довгий час жив в Америці, де і помер.

Під час війни багато п'єс Ярослава Барнича зникли, "Шаріка" – одна із тих, що збереглись. Ярослав Барнич – і автор музики, його пісні вже стали народними.

Федір Стригун, режисер-постановник: "Я думаю, що ця прем'єра принесе Вам радість, віру в майбутнє, віру в народ, в нашу пісенність, в наших дітей, в наших внуків, бо, повірте мені, пройде 100-200 років, а музика ця буде жити і ми завжди будемо співати ці пісні і згадувати січових стрільців".

У постановці Федора Стригуна задіяний майже весь молодий склад театру. У головних ролях же – народні артисти України В'ячеслав Хім'як, Люся Давидко, заслужені артисти Марія Гонта, Наталія Лемішка, Богдан Стецько, Сергій Андрушко та інші. Головну роль Шаріки вперше виконує молода актриса Юлія Хміль. На прем'єру запрошують 2, 3, 7, 9 та 30 листопада.