додому здоров'я Щороку у Тернополі майже 500 дітей отримує опікові травми

Щороку у Тернополі майже 500 дітей отримує опікові травми

539

Опіки кип'ятком продовжують реєструвати медики. Щороку у Тернополі майже 500 дітей отримує опікові травми. Майже 80% потерпілих травмуються через неувагу батьків. Лікарі наполегливо радять пильніше наглядати за малими дітьми.

Лікарі відзначають, що останнім часом зменшилась кількість виробничих опікових травм, а от випадки, коли обпікаються діти, трапляються все частіше. Причиною дитячих опіків стає нехтування елементарними правилами. Серед дитячого травматизму опікові травми на другому місці.

– Це діти 12-11 року народження, які тільки почали ходити і тягнуть на себе все, що залишають на столі дорослі. Батьки залишають кружки з чаєм, кавою, і діти так травмуються, – розповідає в.о. завідувача відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя Ярослав Головатий.

Через необережність на лікарняне ліжко потрапив і пан Іван. Стелячи паркет, чоловік обпік ноги гарячою смолою. Сьогодні потерпілого оперуватимуть.

– Халатність получилась, товариші казали, що давай лий до бензини смолу, і я так зробив, і получився взрив, і та смола мені на ноги. Я дивлюсь, ноги горять, і тоді я вже відбіг, і хлопці якось потеушили, – каже потерпілий Іван Шелестинський.

Крім опіків кип'ятком, лікарі радять пам'ятати про ураження електричним струмом, особливо це стосується дітей. Крім того, медики зареєстрували цього року і два випадки отруєння: ліками та миючими засобами.