додому Новини Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу

Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу

110

Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу. Люди об’єдналися навколо рідної мови в університетах, державних установах, в автівках та навіть на фронті. У Тернополі на одній із локацій написання диктанту “Дороги України” побувала наша знімальна група. Як долучилися до всеукраїнського флешмобу захисники, волонтери та активісти – бачив наш Назарій Голуб.

Це перші рядки радіодиктанту національної єдності 2023. У Тернополі до його написання долучилися військовослужбовці, волонтери та громадські діячі. Серед учасників пластунка Вікторія Григорчук. Зізнається, до національного диктанту єдності, доєдналася вперше.

Вікторія Григорчук, пластунка, каже: “Цей диктант єдності має має своє призначення. Для мене це щось ближче, щось сакральне. Це гарна можливість відчути це, тут питання не тільки щоб написати диктант, а показати свою ідентичність”.

Авторкою радіодиктанту-2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — “Дороги України”. А прочитав текст – актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”.

Наталя Заставецька, підприємиця, коментує: “Для мене особисто диктант був не складний, хоча я його ще не перевіряла і чесно кажучи не знаю, чи ще там є помилки, але найскладніше для мене було усвідомлення самого тексту, тому що відверто мурашило від змісту тексту, від тієї країни, яка зараз є”.

Щороку радіодиктант писали 9 листопада — у День української писемності та мови. Проте з 2023 року, згідно з указом президента, відзначення свята перенесли на 27 жовтня, відтак змінилася й дата диктанту. Вікторія Гураль студентка, розповідає, це можливість не лише перевірити свої знання української мови, а й гарна нагода усім згуртуватись.

Уперше всеукраїнський радіодиктант національної єдності відбувся 24 травня 2000 року. Тоді його присвятили дню Кирила і Мефодія. Відтоді Радіодиктант проводять щороку. У Тернополі до його написання долучилися люди з порушенням слуху. Для цього, у залі працювала сурдоперекладачка.

Текст радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 — на сайті Українського радіо та Суспільного Культура. А ось результати оголосять у грудні, коли опрацюють усі листи.