додому здоров'я Щодня до травмункту Тернопільської лікарні швидкої допомоги звертається 10-15 травмованих на вулиці

Щодня до травмункту Тернопільської лікарні швидкої допомоги звертається 10-15 травмованих на вулиці

887

Щодня до травмункту Тернопільської лікарні швидкої допомоги звертається 10-15 людей із травмами, отриманими на вулиці. Вуличний травматизм взимку зростає вдвічі, кажуть медики. Вони радять ходити обережно, не тримаючи руки в кишенях і якщо вже впав і травмувався, в жодному разі не займатись самолікуванням, а звертатись за кваліфікованою допомогою.

Коли на вулиці слизько, ходити варто не поспішаючи, ноги мають бути злегка розслабленими в колінах, а ступати потрібно на всю ступню. Лікарі радять не тримати руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів.

– Побажання перш за все любити себе. Ні в якому разі не спішити ,навіть коли Ви спізнюєтесь. Тих 5 хвилин не вартують вашого здоров'я. Подивитися на взуття, яке Ви вибираєте, постарайтеся в ці дні не виходити на високих підборах. Подивіться на підошву взуття, бо від цього залежить ваше здоров'я, – радить лікар-травматолог Тернопільської лікарні швидкої допомоги Тетяна Ганич.

Наразі люди найбільше травмуються на сходах підприємств, будинків, каже Тетяна Ганич..

– Частіше травмуються, звичайно, кінцівки, бувають забої і хребта, і грудної клітки. Частіше всього кінцівки, це десь відсотків шістдесят. Не можу сказати, що більше, що менше – залежить все від того, як людина падає, як вона вміє згрупуватися. Якщо це вже сталося, то, будь ласка, не сидіть і не чекайте, що воно заживе. В перший же день, в першу годину звертайтеся до травмпункту. Я думаю,  що тут вам нададуть допомогу на високому професійному рівні, – розповідає лікар.

Аби зберегти стійкість в ожеледицю, медики радять тренувати тіло. Різні вправи на координацію руху та зміцнення вестибулярного апарату допоможуть уберегтися від травм.