додому суспільство Що їдять та як витримують зимову погоду євромайданівці

Що їдять та як витримують зимову погоду євромайданівці

524

Скільки ще триватиме протест на майдані Незалежності у Києві – невідомо, опозиція закликає протестуючих стояти до переможного кінця і називає страйк безстроковим. Увесь цей час люди повинні щось їсти і якось витримувати зимову погоду.

Людей, які протестують на майдані у Києві уже не перший тиждень тисячі. Вистояти їм допомагають добровольці і доброчинці. Впродовж кожного дня людей як у приміщеннях, які зайняли учасники страйку, так і безпосередньо на вулиці пригощають гарячими кавою та чаєм і годують.

Христина, львів'янка, волонтерка Євромайдану у Києві: "Переважно це бутерброди, з гарячого – люди навіть приходять зі своїми казанками, прям стають біля нас, роздають як було щойно. Постійно є перше, там, гречка, наприклад, є і м'ясо, кури, риба тобто різне, ну звичайно що є черги, тому що людей багато".

Із чергами охочих підкріпитись борються зорганізованістю роботи.

Христина, львів'янка, волонтерка Євромайдану у Києві: "Кожен розділив, має свою частину роботи, хтось мастить канапки, хтось на видачі супів чи там гарячого".

Учасники протестів: "Взагалі ми не приїхали сюда харчуватися тільки, ми приїхали сюда відстоювати свою ідею, харчування це таке, додаткове. Але дякуєм киянам, що вони приносять і приносять все. Я думаю, що всі задоволенні харчуванням, тому що кияни приносять різне – і м'ясне і овочі і фрукти, тобто досить хороше харчування.

– Ті страви що готує кухня смакують?

– Дуже смакують, так".

Усі, хто займається прийомом харчів від доброчинців, приготуванням та роздачею їжі є волонтерами.

Волонтери Євромайдану у Києві: "Ми стоїмо на нарізці, зараз ми нарізаємо фрукти, готуємо продукти, далі наші там інше нарізають, роблять бутерброди, тобто ми щойно прийшли для того щоб допомогти. Ну ,насправді, не зовсім знаєм звідки всі ці продукти – люди приходять і приносять, це ми дійсно бачили".

Допомагають учасникам протесту на майдані у Києві і теплими речами, склад поповнюється постійно, одяг тут можна вибрати різний, втім вистачає не всього і не на всіх.

Олександр, волонтер Євромайдану у Києві: "Несуть цілий день, несуть люди все що можуть. Не вистачає теплих, обуві не вистарчає, бо дуже багато малих розмірів, великих не хватає. Ну шо, світерів хватає, курточки єсть, ну таке, стєльки не несуть, рукавичок тоже буває перебої, що ще?, шапки вдосталь, спєцовочних рукавиць хватає, спонсори підвозять. Одіяла тоже єсть, привозять, вчора привезли 500 одіял, сьогодні. Люди несуть одіяла і ватні і такі байкові, плєди є.

– За чим найчастіше люди звертаються?

– Устілки і тепла обувь".