додому суспільство Шахраї представляються працівниками Червоного Хреста і обкрадають пенсіонерів

Шахраї представляються працівниками Червоного Хреста і обкрадають пенсіонерів

565

Не вірити людям, які представляються працівниками соціальних, комунальних служб чи Червоного Хреста і не показують посвідчення вкотре закликають міліціонери. Попри постійні застереження, лише цього року в області сталось шість шахрайств. А отже, є люди, які досі вірять у розповіді шахраїв.

Стефанія Семенівна зустрічає гостей. Запрошує до хати, бо прийшли свої. Медсестру з Червоного Хреста знає не перший день. Їй довіряє власне здоров'я. Проте чужих тепер на поріг не пустить. Розповідає випадок, який навчив її на все життя.

Стефанія Завитій, пенсіонерка: "Взяли мені гості 2 тисячі з хати. Пустила їх, казала, що з соцбезу і буде щось писати одна, а одна на коридорі. І та одна мені табуретку все підсуває, не пускає мене. Чую, в хаті хтось є. Я бігом, а вона за табуретку, та впала. Я до другої, до хати, а вона вже переді мною стоїть, каже, що мені треба стелю білити, щоб я її не бачила. Та я знаю, яка в мене стеля. І так я 2 тисяч позбулась".

2 тисячі гривень для самотньої хворої пенсіонерки гроші немалі. Проте жінка втратила гроші, а не здоров'я. Старі і самотні довірливі пенсіонери – мішень шахраїв. Цьогоріч у нашій області на їх обман піддалось 6 людей. Половину з цих справ міліціонери розкрили. Правоохоронцям вдалося затримали одну з аферисток – полтавчанку.

Петро Колісник, начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВСУ в Тернопільській області: "Вона представлялася соціальною працівницею, могла представлятися працівницею комунальних служб. Обіцяла потерпілим людям, що їм збільшили пенсію, переконувала в тому, що їм видали пенсію фальшивими купюрами, могла пропонувати їм обміняти великі купюри на менші".

Афери не нові, але на них все ще ведуться люди. А вберегти себе неважко. Медсестра Червоного Хреста показує посвідчення з червоною печаткою, яке є тільки у них. Каже, кожен, кого обслуговують її колеги, знає свою медсестру і соціального працівника. Тим, хто сумнівається, радить телефонувати у ці служби. Не втомлюються нагадувати про обережність і правоохоронці. Вони розробили спеціальні листівки з попередженням і розмістили їх в громадських місцях.