додому Новини Шахраї пропонують “прискорити” оформлення біометричного паспорта

Шахраї пропонують “прискорити” оформлення біометричного паспорта

686

biometrychnyiУ міграційній службі застерігають: не спокушайтесь на пропозицію оформити біометричний паспорт через посередника, бо ризикуєте втратити гроші. Жодна організація в Україні, окрім Державної міграційної служби України, не має права оформляти такий паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Із запровадженням біометричних паспортів активізувалися шахраї та фірми-посередники. Вони пропонують «прискорити» оформлення біометричного паспорта або ж взагалі оформити його. Розцінки на їх послуги коливаються від 1000 гривень і більше. Закінчується це, в кращому випадку, звичайним оформленням документа у міграційній службі у встановлений законодавством строк, у гіршому – втратою коштів і неотриманням документа. Інформація про вже виявлених «посередників» передана до правоохоронних органів для відповідного реагування.

На своїх сайтах шахраї пишуть, що ніби то є офіційними партнерами Державної міграційної служби України, або ж Державного підприємства «Документ» у галузі оформлення документів, однак ані міграційна служба, ані ДП «Документ» не співпрацюють з питань оформлення паспорта для виїзду за кордон з жодними приватними компаніями.

Для оформлення біометричного паспорта громадянам необхідно звертатися до відповідного найближчого підрозділу міграційної служби, і нікуди більше. Тільки працівники міграційної служби здійснюють фотографування, сканування підпису та відбитків пальців рук особи, і без особистої присутності людини у підрозділі ДМС ці процедури провести неможливо. Система, на основі якої оформлюються паспорти, не приймає інформацію з жодних носіїв.

Якщо Ви зіткнулись із приватними організаціями, які пропонують послуги з оформлення біометричного паспорта, потрібно повідомити про них правоохоронні органи або міграційну службу.

Нагадаємо, офіційно біометричні паспорти в Україні почали видавати із 12 січня. Поки що здати документи та біометричні дані можна лише у обласному управлінні міграційної служби України, обладнання для інших точок вже встановлюють та тестують.