додому суспільство Сезон новорічних ранків у Тернополі відкрито

Сезон новорічних ранків у Тернополі відкрито

526

Сезон новорічних ранків у Тернополі відкрито. Свою святкову програму вже підготував Тернопільський обласний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка. Рік, що минає, був щедрим на прем'єри. Остання, для наймолодших, стартувала лише минулої неділі. Зараз дітей запрошують стати учасниками святкового дійства " Як лісові звірята кутю варили". Незмінно грають актори і для дорослих глядачів. З 9 січня театр знову презентує прем'єру – "Ніч перед Різдвом".

Посеред залу драмтеатру розгорнулось справжнє лісове життя.

Майя, першокласниця ЗОШ №2 Тернополя: "Я бачила лисичку, ведмедика, білочку і зайчика.

– Що вони робили?

– Вони робили кутю".

Варити кутю тернопільських школярів навчають герої святкового дійства. Хоча молоді кухарі і самі могли б впоратись. Рецепт пам'ятають навіть першокласники.

Сергійко, першокласник ЗОШ №2 Тернополя: "Мед, гречку, мак. І горішки".

Для нашого драматичного театру друга половина грудня – суцільне свято. Щодня для наймолодших глядачів тут відбувається по два заходи: об 11 та 14 годині.  І так до 4 січня, а може й довше.

Ірина Папуша, завідувач літературного відділу Тернопільського обласного академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка: "Цьогоріч з 15 грудня у нас відбулося 2 прем'єри: новорічне дійство "Як лісові звірята кутю варили" режисера-постановника Лесі Бартків і  прем'єра новорічної казки для дітей «Іван-Царевич, сірий Вовк та інші», режисер-постановник Володимир Лісовий, Заслужений діяч мистецтв України, і художник-постановник Володимир Якубовський".

Святковий настрій дітям дарують студенти інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Кажуть, працювати з дітьми – суцільне задоволення.

Максим Кучімов, колядник-аніматор: "Вони дуже щирі і коли бачать лисичку, то одразу біжать її рятувати. Чи коли треба відгадати загадку, то вони впевнені, що коли будуть спереду, то їх обов'язково почують, побачать і дадуть можливість їм сказати. То це було трохи складно, всі бігли, доводилось їх стримувати. Але загалом з дітьми дуже цікаво, бо вони дуже щирі, від них віє добром, теплом і ласкою. Вони ще не вміють брехати і це приносить задоволення".

Святкову атмосферу створювали разом з друзями, кажуть у театрі.

Ірина Папуша, завідувач літературного відділу Тернопільського обласного академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка: "Крім традиційної ялинки, народні майстри школи народної творчості, власне Ярослав Осадца, подарував дідух, який він виготовляв протягом 6 місяців, спочатку сам, тоді  родиною, а потім і з учнями".

Прем'єра чекає і на дорослих глядачів. У грудні – січні актори гратимуть вистави, які вперше показали у цьому і минулому сезонах, а таких було більше десятка. 9 січня режисер театру В'ячеслав Жила презентує музичну комедію за Миколою Гоголем "Ніч перед Різдвом".