додому суспільство Сезон консервацій у розпалі

Сезон консервацій у розпалі

581

Полуниця, вишні, смородина у власному соці, компотах та варенні вже чекають на зиму у підвалах господинь. На черзі – абрикоси, персики та яблука. З консервуванням овочів продавці тернопільських ринків радять почекати. Кажуть, ціни на них ще будуть значно нижчі.

Консервувати чи ні? Стратегічний запас на зиму кожен для себе визначає сам. У когось це армія банок з огірками-помідорами, в інших – спожиті за літо-осінь природні вітаміни.

Тернополянка: "Я не консервую, бо не маю де зберігати. – То ви зараз об'їдаєтесь свіжим? – Я об'їдаюсь, бо мені треба вітамінів набиратись".

Тернополянка: "Я не консервую нічого абсолютно. Це не корисно. Лікарі не рекомендують і я сама знаю, що не корисно. В мене є своя дача і консервую зі своєї дачі. За тиждень в мене будуть свої помідори. Я тільки купую тепер, щоб з'їсти. В мене будуть свої гарні сорти помідорів, і огірки, цибуля, часник".

Тернополянка: "Робила з абрикосів, то свої абрикоси. З ягід зробила в своєму соці. Варення робила з яблук. Ще хочу зі слив. В мене є свої, аж гілля поламалося, такі сильні сливи".

Пані Мирослава консервує, бо власні овочі та фрукти вирощує. Банки, кришки, спеції чи тим паче цукор – дорогі. Якби ще й городину купувала, то й зовсім було б не вигідно. Продавці заспокоюють, цьогорічні ціни вже доступні. І товару не бракує. Для варення саме час.

пані Марія, продавець овочів та фруктів: "Абрикосів цього року багато є. Вон і по 4, по 5, по 6, бери, скільки хочеш…  Було таке, що і по 30-40 машин було з абрикосами. Так що наїлися цього року всього… Клубніка тоже була непогана, можна було закрити. Вишні, трохи була проблема з вишнями. Але нічого".

А от з городиною продавці радять почекати. Тепличні огірки дорожчають, проте решта овочів з кожним днем дешевші.

пані Марія, продавець овочів та фруктів: "Той перець, якщо буде все добре, погода буде дозволяти, то і по 10 може бути і ще дешевше… На той перець тоже в неділю була ціна 8 гривень, сьогодні вже по 6".

До осені, кажуть на ринку, ціни на овочі можуть знизитись вдвічі, а то й більше.