додому суспільство Сесія тернопільської обласної ради відбувається на Театральному майдані

Сесія тернопільської обласної ради відбувається на Театральному майдані

418

УМВС України в Тернопільській області в сфері громадського порядку і безпеки людей має бути підзвітним та підпорядкованим Тернопільській обласній раді. Це один з пунктів рішення, яке депутати облради прийняли сьогодні ввечері на четвертому пленарному засіданні 48 сесії. Крім цього, підзвітними обласній та місцевим радам мають бути відповідно департаменти, управління облдержадміністрації та місцеві органи виконавчої влади. Голова облради буде контролювати діяльність місцевого управління казначейської служби, щоб всі виплати відбувались вчасно. Депутати голосували підніманням руки. Василь Хомінець запевнив, кворум був.

Четверте пленарне засідання 48-ї сесії Тернопільської облради стало продовженням народного віча, яке відбувалось на Театральному майдані Тернополя. Єдине питання порядку денного – як забезпечити життєдіяльність області і безпеку її мешканців в революційних умовах. Виконавча гілка влади своїх обов'язків, каже Василь Хомінець, не виконує, а правоохоронці про безпеку громадян не дбають, тому обласна та місцеві ради як єдині діючі легітимні органи мають взяти всю відповідальність на себе. Депутати голосували зі сцени. Їх, запевнив голова облради, зібралось досить, аби відкрити засідання. Відтак, народні обранці вирішили підпорядкувати обласній та місцевим радам діяльність міліції, обласних і районних державних адміністрацій.

– Перше. Управлінню МВС України в Тернопільській області в сфері громадської безпеки та охорони громадського порядку на території області є підзвітним та підпорядкованим Тернопільській облраді. Майдан згідний? – Так. – Департаменти, управління та інші підрозділи ТОДА, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади на території області забезпечують безперебійне функціонування галузей економіки та є підзвітним органам місцевого самоврядування, тобто облраді і радам базового рівня. Підтримуємо? – Так, – говорив голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

Під контролем голови облради тепер і діяльність місцевого управління казначейської служби. Василь Хомінець закликав мешканців області долучатись до народної самооборони. Чекати, каже, немає часу, адже щодня в сутичках гинуть люди, серед яких і мешканці нашої області.

Витрати на перевезення тіл загиблих та їх поховання обласна рада візьме на себе, вирішили депутати. Повідомили людям і хорошу новину. Місцевий спецпідрозділ "Грифон", за словами Василя Хомінця, приєднується до народу. Засідання тривало менше години. Проголосувавши, депутати заспівали з присутніми гімн і розійшлись.