додому благоустрій Сесія Тернопільської міськради вимагає в Уряду і Верховної ради 600 млн.грн. на...

Сесія Тернопільської міськради вимагає в Уряду і Верховної ради 600 млн.грн. на ремонт доріг міста

427

"Аномальні погодні умови зимового періоду 2012-2013 років супроводжувалися частими та різкими температурними перепадами, які невластиві для нашого регіону. Це призвело до значної руйнації – понад 70% – асфальтобетонного покриття вулиць Тернополя. Для того, щоб відремонтувати знищені негодою дороги, треба залучити близько 600 мільйонів гривень. Це абсолютно непосильна для місцевого бюджету сума.

Необхідна для ремонту доріг сума практично дорівнює річному бюджету Тернополя" (кінець цитати), – такими словами починається текст звернення депутатів Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Це один із документів, прийнятих на сьогоднішній тридцятій сесії Тернопільської міської ради.

Близько десятої ранку. Заметіль спонукає депутатів чимшвидше добратись в сесійну залу, а черговим пікетувальникам додає рішучості. Сьогодні під стіни міської ради прийшли ті, хто користуються гаражами на вулиці Текстильній. Вони озброїлись плакатами і мають намір добитися свого.

Ярослав Кащак, представник ініціативної групи пікету: "Зараз, в даний час  – засідання сесії. Під №98 – питання передати наші землі 1460 гаражів передати "БУДІНВЕСТЗАМОВНИКУ". 23.11.12 року було рішення міської ради. Ми просимо, щоб це рішення скасували і друга вимога наша, щоб скасували це рішення, яке зараз мають виносити депутати міської ради. Це наші дві вимоги".

У сесійній залі депутати вирішують дев'яносто восьме питаннє, що стосується пікетувальників, розглянути першим. Слово надали представнику ініціативної групи.
 
Представник ініціативної групи пікету: "Люди переживають, що ті гаражі, якими вони користуються, від них відберуть. Мова йде про передачу земельної ділянки, але нічого не говориться про тих людей, які користуються більше 15 років своїм майном".

Представник ініціативної групи попросив доопрацювати питання і розглянути на наступному сесійному засіданні.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Хочу зразу заспокоїти людей, що вони і надалі будуть користуватися своїми гаражами. А ще у мене є два звернення. Перше з яких надійшло від самих власників гаражів".

У зверненні власники гаражів просять розібратися з аферистами, які погрожують та вимагають платити  за обслуговування автомобільних стоянок їм. Схоже звернення надійшло і від керівництва підприємства "Промінь". Власники гаражів, за словами керівництва, тепер платять невідомо кому, а саме підприємство "Промінь" уже боргує понад 100 тисяч гривень і просить депутатів терміново передати земельну ділянку у комунальну власність і з 1 квітня 2013 року припиняє свою діяльність. Попередньо міська рада прийняла рішення про закріплення земельної ділянки на вул. Текстильній за комунальним підприємством міськради «Тернопільбудінвестзамовник».

У власників гаражів підприємство довіри не викликає – вони категорично проти нового господаря. Після суперечок і обговорення депутати прийняли рішення: передати ділянку у комунальну власність, для врегулювання спірних моментів, які можуть виникнути під час оформлення договорів оренди, створити депутатську комісію з представників усіх фракцій, які присутні у міській раді. У комісію також включено депутатів-мажоритарників Петра Ландяка та Василя Фостика. Нова структура, яка замінить "Промінь", зобов’язана укласти договори з усіма власниками гаражів та здійснити благоустрій території. Сергій Надал також звернувся до правоохоронних органів з проханням провести перевірку та притягти до відповідальності структури, які займаються незаконним збором коштів.

Далі депутати вирішували фінансові питання, зокрема внесли зміни до бюджету на 2013 рік.

Вікторія Остапчук, заступник міського голови Тернополя: "В результаті змін відбувається дофінансування 1 200 на поточний ремонт доріг, 500 тисяч гривень на освіту, з яких 480 на оновлення і встановлення спортивних майданчиків. В управління комунального майна 677 тисяч на проведення капітального ремонту приміщення за адресою Острозького, 6. На управління охорони здоров'я –  680 тисяч, з яких 60 тисяч на імунодепресанти, 95 тисяч – на капітальний ремонт хірургічного відділення 2-ої міської лікарні, 50 тисяч – на лікарню №1 для проведення ремонту сходів, 285 тисяч на придбання медичного обладнання, з яких 210 – на апарат штучного дихання для пологового будинку. Також для попередження надзвичайних ситуацій додатково 100 тисяч гривень". 

Під час сьогоднішньої сесії сталися і структурні зміни у складі депутатського корпусу. Частина депутатів-регіоналів: Оксана Муц, Володимир Муц, Сергій Мамаєв, Богдан П’яла і Олена Дзюбак вийшли із фракції Партії регіонів і створили свою фракцію партії «Зелена планета». Головою фракції обрали Оксану Муц. Заступником – Богдана П’ялу. Депутати розглянули також ряд земельних питань.