додому Новини Сесія тернопільської міськради одноголосно прийняла бюджет-2013

Сесія тернопільської міськради одноголосно прийняла бюджет-2013

659

Одноголосно прийняла сьогодні бюджет і програму соціально-економічного розвитку Тернополя на 2013 позачергова сесія Тернопільської міської ради. Із шістьма питаннями порядку денного депутати впорались менше, як за півтори години, ще й встигли отримати привітання від колядників із Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола.

Сформувавши порядок денний, депутати перед розглядом проекту бюджету взялись слухати доповідь начальника управління економіки Тернопільської міськради Тетяни Корчак про програму економічного та соціального розвитку Тернополя на наступний рік. Без особливих обговорень програму депутати прийняли і перейшли до проекту бюджету, про який доповідала заступник міського голови з фінансових питань Вікторія Остапчук. Бюджет Тернополя-2013, кажуть у міськраді, – це швидше бюджет споживання, а не бюджет розвитку, та він кращий за бюджет-2012.

 – В ньому збільшено фінансування на делеговані повноваження: коли в минулому році ми мали лише на 10 місяців, зараз вони передбачені на 11 місцяв. Цього року в бюджеті ми збільшуєм фінансування на ремонт доріг, прибудинкових територій, дворів. Цього року збільшується в бюджеті фінансування на ремонт житлових будинків, спеціально виділяються додаткові кошти на закупівлю і встановлення дитячих майданчиків як в дворах будинків, так і вдитячих садочках. Негативом є те, що як і в попередні роки понад 35 мільйонів власних коштів ми змушені будем спрямувати на делеговані повноваження, тому що фізична культура і спорт – із 5 шкіл профінансована тільки одна, решта 4 дофінансовуються з міського бюджету, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проект бюджету Тернополя на наступний рік депутати міськради прийняли одноголосно. На момент голосування у Тернопільській міськраді обласного бюджету на наступний рік сесія Тернопільської облради ще не прийняла. Великої проблеми у цьому Тернопільська міський голова не бачить, крім цього, Бюджетний кодекс зобов'язує прийняти бюджет до 31 грудня.

– На сьогоднішній день ми маєм можливість прийняти бюджет самостійно, єдине, що ми очікуєм прийняття бюджету обласного, після його прийняття ми будем мати можливість збільшувати доходи міського бюджету на суму тих трансферів, якій йдуть через область. Але сьогодні ми затвердили бюджет в обсязі 812 мільйонів гривень, орієнтовна сума, яку ми чекаєм після прийняття обласного бюджету – це 4 мільйони гривень, – каже Сергій Надал.

Після завершення позачергової сесії Тернопільської міськради депутатів із новорічно-різдвяними святами, що наближаються, привітали колядою студенти Галицького коледжу імені В'ячеслава Чорновола.