додому політика Сесія облради 26 березня не відбулась. Обласний бюджет-2013 поки не прийнятий

Сесія облради 26 березня не відбулась. Обласний бюджет-2013 поки не прийнятий

413

Вже сьогодні до вечора Тернопільщина могла нарешті отримати обласний бюджет-2013, а наступні за списками депутати могли посісти свої місця в обласній раді. Однак цього не сталося. Сесія Тернопільської обласної ради так і не почала сьогодні свою роботу. Враженями від побаченого та почутого у сесійній залі ділиться Олена Шуль.

Вранці для відкриття сесії обласної ради не вистачило кворуму: із 61 необхідного для цього депутата в залі зареєструвались 49. Після консультацій голів фракцій облради за участі голови Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян озвучив пропозицію: збирається і проводить засідання ТВК і паралельно з необхідним кворумом починає роботу в пленарному режимі і сесія облради. Жодна із фракцій облради проти такої пропозиції не виступила.

Доручивши забезпечити присутність на засіданні тервиборчкому членів від Партії регіонів своєму заступнику Петру Гочу, Валентин Хоптян покинув сесійний зал, аби вирушити до Києва. А депутати до 15 години взяли перерву, аби дати час собі і ТВК зібрати необхідний кворум. Після перерви ближче 15:30 стало зрозуміло, що засідання обласної ТВК, як і сесії облради, навряд чи відбудеться. Кворуму бракує і там, і там. У сесійній залі кількість зареєстрованих депутатів коливалась від 43 до 60, тобто бракувало для початку сесії 1-2 депутатів.

Як повідомив голова обласної ТВК Микола Крук, із 17 членів тервиборчкому на 15 годину були присутні 8, а для кворуму необхідно 9. Для початку засідання ТВК бракує одного члена тервиборчкому.  

Марія Чашка, представник фракції ВО "Свобода" у Тернопільській облраді: "Або не вистачає одної людини від БЮТу, або не вистачає 1 людини, як обіцяв голова Тернопільської облдержадміністрації, від Партії регіонів. Тому я звертаюся до Валентина Антоновича Хоптяна, щоб він все-таки забезпечив явку третього члена Партії регіонів".

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Ми поспілкувалися з 3 людьми, які представляють Партію регіонів у Територіальній виборчій комісії. Один з них перебуває у службовому відрядженні в Києві. Двоє інших перебували на своїх робочих місцях в місті Тернополі. Обох їх перед початком засідання ТВК, тобто в третій годині, вони були в приміщенні територіальної виборчої комісії і готові приступити до роботи в комісії. Ті зобов'язання, які взяв на себе голова обласної державної адміністрації, ми виконали в повному обсязі".

Павло Федик, представник фракції Партії регіонів у Тернопільській облраді: "Питання полягає тільки в одному: менше ніж половина депутатів від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" сьогодні присутні в залі. І тому я звертаюсь перш за все до ВО "Свобода" тримати слово, дотримуватись тих зобов'язань, які є, і почати нарешті сесію".

Марія Чашка, представник фракції ВО "Свобода" у Тернопільській облраді: "Зі свого боку я гарантую, що як тільки будуть дотримані домовленості, як тільки буде дотримане слово, яке перед вами усіма давав голова обласної адміністрації, то депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" також будуть присутні у цьому залі".

Низка взаєних міжпартійних звинувачень ні до чого не призвела: ані в ТВК, ані в сесійній залі кворум не з'явився, тому засідання сесії обласної ради перенесли на четвер, 28 березня.