додому здоров'я Сергій Надал грипом не хворітиме

Сергій Надал грипом не хворітиме

595

Майже 6 тисяч тернополян з початку епідсезону, тобто з 1 жовтня, захворіли на гострі респіраторні вірусні захворювання, 30 людей госпіталізували. Пік захворюваності на грип та ГРВІ тернопільські медики прогнозують на кінець листопада – початок грудня. Аби запобігти посиленому епідемічному режиму, який востаннє у Тернополі запроваджували у 2009 році, лікарі радять тернополянам щепитись. Сьогодні у міській раді керівникам управлінь та комунальних підприємств розповідали про необхідність вакцинації. Брати приклад було з кого. Першого проти грипу вакцинували міського голову Сергія Надала.

Серед обов'язкових заходів підготовки до зими – не тільки утеплення вікон та дверей чи дезінфекція і провітрювання приміщень. Найважливішим, кажуть медики, є вчасне щеплення, аби попередити масову захворюванність на грип та ГРВІ. Минулого року лікарі щепили 5,5 тисяч тернополян, станом на сьогодні лише 127 людей погодились вакцинуватись. Цьогоріч прогнозують циркуляцію трьох штамів грипу, для цих вірусів МОЗ пропонує 5 кращих видів вакцини.
 
– Флоарікс (Німеччина) – 79 гривень, Інфлуак (Нідерланди) – 93,5 гривні, Вакцингрип (Франція) – 72 гривні. Ми зробили моніторинг, і вона одна з дешевих і хороших, ми її замовили, закупили і сьогодні щепили 25 чоловік, – розповів в. о. головного санітарного лікаря Тернополя Анатолій Поліщук.
 
Цьогоріч працюватимуть виїзні пункти щеплення. Підприємства, організації, мережі торгівлі, ВУЗи можуть укладати договори, по перерахунку замовляти вакцини і бригада у складі лікаря та медсестри приїде на організацію і щепить охочих. Медики переконують, що цього року вакцини вистачить усім. Проте, наголошують, що транспортувати вакцину необхідно у спеціальних охолоджувальних сумках, в іншому випадку ефективності вакцинації не буде, після щеплення можуть виникнути навіть ускладнення.
 
– Можуть продати, в тому випадку якщо аптека має мікросумки-холодильники і в залог лишає паспорт наприклад, бо немає такої кількості холодильників, щоб давати усім охочим, бо це кошти. І пацієнт залишає певний документ доставляє вакцину в поліклініку, а потім повертає сумку, але обов'язково треба щоб був чек, в іншому випадку медсестра не щепить пацієнта, поки той не покаже чек, є інструкція і вона вимагає, де придбана ця вакцина, – каже заступник начальника відділу охорони здоров'я Тернопільської міськради Ольга Ярмоленко
 
30 тисяч гривень виділили з міського бюджету для щеплення тернополян групи ризику, це в основному медики. А сьогодні виїзний пункт щеплення з другої міської лікарні працював у міській раді Тернополя. Першого проти грипу вакцинували міського голову Сергія Надала, а за ним і весь виконавчий комітет міської ради.
 
TV-4