Головна Головні Середньостатистичний мешканець Тернопільщини сплачує понад 51 тисячу гривень податків

Середньостатистичний мешканець Тернопільщини сплачує понад 51 тисячу гривень податків

804

Якою є ціна держави та чому не існує безкоштовних державних послуг роз’яснюють спеціалісти “CASE Україна” та Центру протидії корупції. Метою своєї акції бачать підвищення свідомості українців та усвідомлення того, з чиєї кишені крадуть корупціонери. Адже ця кишеня – зовсім не державна.

Кожен третій мешканець Західної України, в тому числі і Тернопільщини, вірить, що державні послуги його нічого не коштують. І це чи не найгірший показник по країні. Такими є дані дослідження, яке провів Центр соціально-економічних досліджень “CASE Україна”.

Проте щороку середньостатистичний працюючий мешканець Тернопільської області сплачує зі своєї зарплатні понад 51 тисячу гривень у вигляді податків. Фактично, це половина його доходів.

Саме за ці гроші і фінансуються так звані безкоштовні державні послуги. За підрахунками спеціалістів, приблизно 50% усіх відрахувань до держбюджету йде у пенсійний фонд. За безкоштовну освіту тернополяни платять майже 5500 гривень на рік, за медицину – 2900 гривень. Навіть виплату субсидій гарантують зі своїх грошей платники податків, та аж ніяк не держава.

Усього сума зібраних податків за 2018 рік на Тернопільщині коливатиметься в межах 22 мільярдів гривень, підрахували у “CASE Україна”.

Підрахувати, скільки коштів ми віддаємо державі, можна за допомогою так званого податкового калькулятора “Рахунок від держави”. Там анонімно можна дізнатись не лише загальну суму сплачених податків, а й на що саме вони йдуть. Лише побачивши ці гроші на власні очі, з’являється усвідомлення того, хто насправді забезпечує бюджет країни грішми. Адже із грошей платників податків він складається на 2/3. Та зрозуміти, що корупціонери крадуть гроші не з ефемерного державного бюджету, а з людських кишень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here