додому культура Понад 50 учасників беруть участь у V Міжнародному конкурсі трубачів імені Мирона...

Понад 50 учасників беруть участь у V Міжнародному конкурсі трубачів імені Мирона Старовецького

849

Більше 30 учнів музичних училищ та коледжів і 20 студентів музичних академій з України, Росії, Польщі змагаються за звання кращих у Міжнародному конкурсі трубачів імені Мирона Старовецького – викладача музичного училища імені Соломії Крушельницької. Конкурс у Тернополі проводять вже вп'яте. Цього року, кажуть організатори, – рекордна кількість учасників.

Мирон Старовецький – український педагог по класу труби. Закінчивши з відзнакою Львівське музичне училище, а відтак консерваторію імені Лисенка, у 1963 році Мирон  Старовецький за напраленнямпочав працювати у у Тернопільському музичному училищі імені Соломії Крушельницької. Тут впродовж 35-ти років він навчав найвищої майстерності гри на трубі.
 
Педагогічний досвід Мирона Старовецького продовжують його учні, нині викладачі Тернопільського музичного училища заслужений працівник культури України Богдан Процак та Богдан Жеграй. Десятки вихованців Мирона Старовецького працюють у школах естетичного виховання, артистами професійних оркестрів в Україні, а також у США, Канаді, Ізраїлі, Франції.
 
– Мирон Михайлович Старовецький – це мій учитель, учитель, який навчив мене, який дав мені освіту, який дав мені поступити у вищий учбовий заклад, який взяв мене на роботу. Я скільки буду жити, стільки буду пам'ятати свого учителя і буду все життя вдячний, – розповів організатор Міжнародного конкурсу трубачів імені Мирона Старовецького Богдан Жеграй.
Аби вшанувати пам'ять Мирона Старовецького, його учні у 1999 році започаткували конкурс молодих трубачів, надавши йому ім'я свого Вчителя. Спочатку конкурс мав статус всеукраїнського, а згодом став міжнародним. Цього року конкурс проводять вп'яте, за звання кращих змагаються молоді трубачі з України, Росії, Білорусі, Польщі.
 
Роман Наконечний, заслужений артист України, голова жюрі Міжнародного конкурсу трубачів імені Мирона Старовецького: "От ми зараз прослухали до обіду десь 18 учасників молодшої групи. Я не маю права говорити, бо рішеня буде прийматися колегіально, але дуже є яскраві виступи. Ми задоволені і загальним рівнем, рівень піднімається конкурсу, пройшло всього два роки від минулого конкурсу, значить конкурс ми проводимо недарма".
 
Томаш Слюсарчик, професор музичної академії в місті Бидгош (Польща): "Це є важливо для нас, трубачів, що чи з Польщі, чи з Англії чи з Росії ми можемо приїхати сюди, до Тернополя. Бо серед європейських конкурсів – це один із найважливіших конкурсів, я вважаю. Я думаю, що в майбутньому ще більше трубачів буде приїжджати".
 
Після прослуховувань на конкурсі проводять майстер-класи.
 
Роман Наконечний, заслужений артист України, голова жюрі Міжнародного конкурсу трубачів імені Мирона Старовецького: "Нам дуже приємно, що до нас приїхав всесвітньо відомий трубач з Лондона Пол Арчібальді, який зараз працює в журі і сьогодні в нього майстер-клас в приміщенні музичного училища. Є в нас разом зі своїми студентами професор музичної школи російської Гнесенки Володимир Пушкарьов".
 
Урочисте закриття та нагородження переможців V Міжнародного конкурсу трубачів імені Мирона Старовецького відбудеться в суботу, 10  листопада, о 14 годині в актовому залі Тернопільського педагогічного університету.
 
TV-4