Головна суспільство Серед порушень на виборах – неприхована агітація в день голосування

Серед порушень на виборах – неприхована агітація в день голосування

231

Значних порушень, які можуть вплинути на якість голосування, в області немає, кажуть представники "Опори", Комітету виборців України і правоохоронці.  Проте кілька незначних порушень все ж було. Комітет виборців України коментує, порушення не мали системного характеру, тому вибори на Тернопільщині пройшли прозоро і є легітимними.

На схожість прізвищ та імен двох кандидатів під №3 і №4 у виборчому бюлетені – Андрія Гриненка і Анатолія Гриценка нарікають у виборчому штабі останнього. Заступник керівника штабу Анатолія Гриценка каже, його кандидат через самовисуванця з Харкова втратив голоси. За даними сайту ЦВК на Тернопільщині за Андрія Гриненка проголосувало більше 3,5 тисяч людей.

– Починаючи, наприклад, з Почаївської зони і до Заліщик від 5 до 20 голосів Гриценко втрачав на дільниці. Тобто, людина відмічала Гриненка, потім викреслювала, ставила Гриценка, а бюлетень вже недійсний.  В цьому є і наша вина, бо штабу обласному треба було дати роз'яснення, що в цьому випадку пишеш заяву, той бюлетень буде недійсний і видають новий бюлетень, – розповідає заступник керівника штабу кандидата у Президента Анатолія Гриценка Іван Полевий.

На двох виборчих дільницях області не вистачило бюлетенів, однак ситуацію виправили впродовж години. Два порушення зафіксували в Теребовлянському районі. На одній із дільниць виборцю видали бюлетень без паспорта. Серед порушень відмічають активісти також приховану і неприховану агітацію навіть у день голосування.

– Більшість кандидатів, зокрема і лідери перегонів, проводили як приховану, так і неприховану агітацію під час дня тиші і в день голосування. Ми це говорили, що, можливо, є і недогляд комунальних служб, але щодо прихованої реклими, то ми би закликали і штаби і самих кандидатів, бо всі декларують і прагнуть європейських цінностей, то все ж таки дотримуватися цього в дійсності, – каже в.о. голови ТОО Комітету виборців України Павло Левків.

Не завжди, за словами представників коаліції "За прозорі вибори", були і належні умови голосування, бо виборчі дільниці часто розміщали у надто малих приміщеннях. Є зауваження і до списку виборців, хоча в КВУ відмічають: вони стають кращі щоразу. А от що викликало здивування в активістів – то це мала кількість спостерігачів на дільницях.

– Реально на дільниці були спостерігачі від Порошенка і від Тимошенко, Тягнибока, то це так фактично було на всіх. Майже, на деяких не було, а решта… В Кременці пару від Тігіпка, а більше ні. Фактично, кандидати в Президенти проігнорували право спостереження за виборами, – говорить представник коаліції "За прозорі вибори" Іван Марчук.

Загалом активісти і експерти оцінюють ці вибори як найбільш прозорі в Україні з найменшою кількістю порушень. Наголошують, українці свій вибір зробили і майбутній Президент – легітимний.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here