Головна політика Серед найбільших порушень на ОВК – агітація кандидатів без вихідних номерів

Серед найбільших порушень на ОВК – агітація кандидатів без вихідних номерів

327

До Президентських виборів залишилось 10 днів. В Україні активно триває агітація кандидатів. В областях формують окружні та дільничні виборчі комісії. На Тернопіьщині уже працює1182 дільничних виборчих комісії, більшість із них уже укомлектовані, на кількох не вирішеними залишаються питання фінансування та кількість членів.

Гучними порушеннями виборчий процес на Тернопільщині поки що не відзначився. Однак і зовсім без зауважень не обходиться. Зокрема, 6 травня на засіданні 165-ої ОВК Тернополя секретар відмовився давати інформацію, яку просив координатор виборчих програм від Громадянської мережі ОПОРА. Крім того, опорівці просять не приховувати інформацію про прозорість ведення передвиборчої кампанії та відзначають порушення передвиборчої агітації без вихідних номерів.

– Ми б хотіли звернутись також до штабів кандидатів у Президенти. Якщо ми говоримо про якусь прозорість ведення передвиборчих кампаній, хотілося б бачити оприлюднений бюджет ведення передвиборчих кампаній кожним кандидатом. Таким чином, ми можемо говорити про будь-яку справедливість і про загальну прозорість виборів Президента, – розповідає координатор виборчих програм ГМ Опора в Тернопільській області Василь Томчишин.

Нині на Тернопільщині сформовані 1182 дільничних виборчих комісій. Наразі вони мають усе необхідне обладнання, проблеми виникають лише з членами ДВК.

– Під час формування ДВК, скажімо на 5 травня, коли вже мають бути усі сформовані, то було близько 60 дільниць, в яких кількість людей була менше 12. Тобто всі штаби не подавали вчасно своїх представників для формування ДВК, і, по-друге, виникало питання двійників, тобто подавались однакові особи від декількох штабів, – говорить координатор кампанії спостереження ГМ Опора у Збаражі ОВК №166 Віталій Дембіцький.

18 травня – останній день, коли виборці мають обов'язково отримати запрошення на вибори. Також до 19 травня можна змінити й місце голосування. Для цього треба звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців, що у Тернопільській міській раді та написати відповідну заяву.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here