додому Новини Семінар про використання реєстраторів розрахункових операцій провело Міністерство доходів і зборів України...

Семінар про використання реєстраторів розрахункових операцій провело Міністерство доходів і зборів України у Тернополі

460

З 1 січня цього року підприємці зобов'язані подавати звітність про використання касових апаратів до Міністерства доходів у електронному вигляді. Однак працюють у цій системі ще не всі підприємства і підприємці, які мали б це робити. Сьогодні у Тернополі з цього питання провели семінар за участю представників Міністерства доходів і зборів України. Вчитися працювати в нових умовах законодавець дозволив спочатку до першого липня, а згодом продовжив дозвіл до першого січня. Далі з порушників стягуватимуть штраф.

Бухгалтер державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" Іван Войчишин на семінар до Тернополя приїхав із безпосереднім інтересом: податкову електронну звітність вже освоїли і це зручно, а як буде із касовими апаратами у відділеннях – ще не знає.

Іван Войчишин, бухгалтер центру поштового зв'язку №6 "Укрпошти" (Чортків): "Ми вже здаєм, переваги є, безумовно. Ше мене дуже цікавить, що мають бути введені касові апарати, що мають зразу безпосередньо в податкову інспекцію в електронному вигляді направлятися кожного дня звіти… Чортківський район – до нас Борщів, Заліщики належать. Там є багато відділень, що там покриття нема. Мені просто інтересно, який механізм буде, що покриття нема і відправляти в електронному вигляді".

Основною причиною перенесення запровадження штрафних санкцій з 1 липня на перше січня наступного року була нестача відповідної касової техніки, і зараз ця проблема на рівні України подолана, кажуть у Міністерстві доходів і зборів. Щодо зв'язку, то наголошують: його якість  перешкодою у запровадженні загальнодержавної системи стати не може.  

Павло Сидоров, начальник відділу контролю за проведенням розрахункових операцій Міністерства доходів і зборів України: "Зв'язок може бути провідний, безпровідний, можливо, потрібно вибрати іншого оператора зв'язку, але таких вже… Можете самі подивитися, щоб я не нав'язував свою думку, відкрити сайти всіх наших тих компаній крупних, які надають телекомунікаційні послуги, всі вони стверджують про покриття 97-98% території України. Ми проводили цей моніторинг, ми зверталися до них. Кожен з них більшість, заявили про те, що можуть і покращити в окремих випадках зв'язок".

Система реєстраторів розрахункових операцій в електронній формі вже має діяти в Україні. З 1 січня дві тисячі чотринадцятого року за неприєднання до неї підприємців чекають штрафи і  відстрочки вже не буде. Саме для того, щоб до жодного підприємця ці санкції з нового року застосовані не були, і проводять зараз такі семінари по всій державі, кажуть у Міністерстві доходів і зборів України.

Павло Сидоров, начальник відділу контролю за проведенням розрахункових операцій Міністерства доходів і зборів України: "Для цього ми їдемо, для цього ми звертаємося до підприємців якнайшвидше приєднатися. Зараз є час, є час приєднатися, адаптуватися до системи, навчитися працювати, зробити помилки, але робити їх вже не під тягарем відповідальності у вигляді якихось фінансових санкцій, а в спокійній обстановці спираючись на наше розуміння".