додому Новини Село Добриводи Збаразького району прагнуть стати центром об’єднаної територіальної громади

Село Добриводи Збаразького району прагнуть стати центром об’єднаної територіальної громади

3418

На Тернопільщині триває процес децентралізації. Села і міста активно об’єднуються в територіальні громади і розпоряджаються своїми бюджетами на власний розсуд. Інші – тільки думають про об’єднання, зважують усі “за” і “проти”. Реформу децентралізації не усі до кінця розуміють, тому деякі села та міста не поспішають об’єднуватись. Така проблема – у Доброводах Збаразького району. Село хоче стати центром  територіальної громади та об’єднати навколо себе сусідні населені пункти. Але, поки що, зробити це не виходить. Детальніше – у нашому наступному сюжеті.

Влітку 1649 року Богдан Хмельницький ішов з військом на Зборів. Зупинився біля джерела і зі смаком впивався водою. Усміхнувся, обтер вуса і сказав: Добра вода, рідко таку знайдеш. Хай на ваші Доброводи іде добра доля. Так, згідно з переказами, гетьман благословив село на добро. Добре, чи не добре в селі, ми дізнавались у його мешканців. Доброводи – село на Збаражчині, тут мешкає понад півтори тисячі людей. Є школа, технічний ліцей, дитячий садок, будинок культури, відділення зв’язку, амбулаторія – здавалося б, усе, що потрібно для щасливого життя мешканців. Але не все у Доброводах добре. Поруч – зруйновані часом дороги та постійні підтоплення весною і під час дощу. Аби добратися куди-небудь, людям потрібно переплисти річку, що утворюється просто посеред вулиці.

– Перше, наболіле в нас в селі – це в нас дороги, дороги, страшні дороги. Вже купу років ніхто не ремонтує їх і допомоги нема ніякої. Тобто, що я вам хочу об’яснити: самі, за свій кошт сільська рада купуєм відсів, привозимо і своїми силами робимо, – розповідає депутат сільської ради села Доброводи Збаразького району Борис Кошик.

Жахливий стан вулиць, нестача коштів на ремонти доріг, будівель, закупівлю обладнання для школи, дитячого садка, бібліотеки наштовхнули людей на думку про об’єднання. Саме об’єднавшись у територіальну громаду, реально вирішити усі проблеми на місцях, переконана виконувач обов’язків сільського голови Доброводів Марія Чудакевич.

– Ми, рішенням сесії, розіслали листи-звернення до сусідніх сіл про створення територіальної громади в Доброводівській сільській раді з центром у селі Доброводи, але ми дуже хочемо створити територіальну громаду, – каже в.о. сільського голови села Доброводи Збаразького району Марія Чудакевич.

Листи розіслали і чекають, що з відповіддю сусідні села не забаряться. Бо серед основних плюсів об’єднання – можливість розпоряджатися коштами громади самостійно.

 

Більше про село Доброводи і його мешканців дивіться у програмі Галини Мацейків “Погляд зблизька” у неділю, 5 березня.