Головна суспільство Селищний голова Гримайлова О. Примак: “Органи місцевого самоврядування потребують реформ”

Селищний голова Гримайлова О. Примак: “Органи місцевого самоврядування потребують реформ”

577

Вивезення сміття, очисні споруди, водоводи, стан доріг, недофінансування медицини, освіти –  з такими проблемами зустрічаються органи місцевого самоврядування.  Як їх вирішити, де взяти гроші, як заручитися підтримкою і розумінням людей навіть за непопулярних кроків? Ці питання  може врегулювати реформування органів місцевого самоврядування, вважає селищний голова Гримайлова Ольга Примак. Найважливіше, каже жінка, аби громада сама визначала, які проблеми першочергові та як їх можна вирішити.

Реформувати органи місцевого самоврядування потрібно терміново, вважає селищний голова Гримайлова. Ольга Примак покладає великі надії на реформи, проте розуміє, що втілити їх в життя буде важко, бо, насамперед, потрібно змінити свідомість людей. Вона не чекає на зміни зверху і вирішує проблеми селища. Зокрема, аби уникнути стихійних сміттєзвалищ, у Гримайлові заключили договір з підприємством про вивіз відходів. Результат мешканці відчули одразу. Гримайлів – одне з небагатьох селищ на Тернопільщині, де є контейнери, на вулиці стало чистіше.

Проте не всі люди активно підтримали таку ініціативу, бо за вивіз сміття треба платити – 5 гривень 35 копійок з кожного.  Договори про вивіз сміття підписало 70% мешканців Гримайлова.

– Мені доводиться застосовувати такі недемократичні методи, коли приходить людина по довідку, я кажу, що не підпишу, поки не укладе договір. Ми сперечаємося, одне одному щось доводимо, і в кінцевому результаті людина таки укладає договір. Я перед своїми односельчанами вибачаюся за такі дії, але я змушена це робити, бо іншого виходу немає. Ми відчули, що стало чистіше, – пояснює селищний голова Гримайлова Ольга Приймак.

Якщо проблему з вивозом сміття вдалося вирішити своїми силами, то питання з водопроводом в Гримайлові складніше та глобальніше. Селище нараховує близько 800 дворів, центральним водогоном комунального підприємства користуються лише 300 споживачів. Це малі обсяги для підприємства, відповідно, високий тариф на воду. Через складну ситуацію комунальне підприємство залишилося без керівництва, звільнився директор та бухгалтер. Проблему спробували вирішити, залучивши приватного підприємця.

– Підприємець не витримав цього тиску податкової служби, яка десь, я можу собі дозволити сказати, непрофесійно підійшла. Треба було все таки індивідуально до того питання підійти і зрозуміти наслідки. Вода подається, але підприємство, як таке, немає керівництва. Звичайно, селищна рада та виконавчий комітет би не залишили це напризволяще, ми будемо вирішувати це, але стоїть питання за звітність, немає кому прозвітувати в ту саму податкову, статистику, немає кому підписувати документи. Я вважаю, що це серйозно хотілося б це вирішити, але поки що мені це не вдається, – розказує Ольга Приймак.

До вирішення проблеми з водопроводом готові долучитися мешканці Гримайлова, проте без підтримки держави тут ніяк не обійтися.

– Були б гроші, то люди б зробили, але що як немає підтримки з держави. От, наприклад, на нашій вулиці, в нас є водопровід, а далі три-чотири старенькі хати, де ніхто не проживає навіть. Що б ми хотіли кинути туди гроші, але не в силі, бо одні дадуть, другі не дадуть, а там старенькі, не так все просто.

Реформування, зокрема, розширення повноважень органів місцевого самоврядування, в Гримайлові вітають, проте не менш важливим, кажуть місцеві мешканці, аби держава виділяла громадам необхідну кількість грошей.

– Я особисто боюся, якщо нададуть ті права і вони не будуть підтверджені матеріально, бо виробництва на нашій території немає, податків обмаль, а як скажуть нам утримуйте собі самі школу лікарню, отут в мене виникають сумніви.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here