додому Новини Сексуальна реабілітація військових: які проблеми існують та куди можна звернутися за допомогою

Сексуальна реабілітація військових: які проблеми існують та куди можна звернутися за допомогою

573
Вплив війни на сексуальне здоров’я. Участь у бойових діях може загрожувати не лише фізичним травмам, але й посттравматичним стресовим порушенням, які впливають на сімейні та особисті стосунки. Тому реабілітація наших бійців має бути не лише фізична, але й психологічна та сексуальна. Остання – на сьогодні мало розвинена в Україні. Причиною цьому є табуйованість та вульгаризація теми сексуальності. Як виявити потребу у такій реабілітації, куди можна звернутися бійцю за допомогою та як у цей час поводитися рідним – дивіться далі.
Війна триває, сотні українських військовослужбовців сьогодні проходять фізичну та психологічну реабілітації по всій країні. Проте робота з травмованими потребує комплексного підходу. За даними міжнародної асоціації військових реабілітологів, близько 7-ми тисяч військових зазнали травм сечостатевої системи та потребують сексуальної реабілітації. Проте цей напрямок тільки розвивається в країні, а кількість бійців, які її потребують – зростає.

Ірина Клак, викладачка Національного Інституту сексології та сексуального здоров’я, розповідає: “За останній період у нас не було досвіду військових дій і відповідно дуже сильної підготовки щодо подальшої реабілітації у нас не було. Зараз дуже багато є центрів, які вже акцентують на цьому увагу і говорять про те, щоб допомагати військовим. Дуже багато ми маємо і з-за кордону допомоги”.

Ірина Клак каже, чимало бійців, які потребують такої реабілітації не звертаються до фахівців, а пробують самотужки впоратися із проблемами сексуального характеру. Це може погіршити ситуацію.

Проблеми з сексуальним здоров’ям можуть виникати не лише на фоні фізичних травм, але й пережитого стресу. Аби випередити такі порушення варто проконсультуватися зі спеціалістами. Чоловікам – в уролога, а жінкам – у гінеколога.

Рідним бійців, які мають проблеми із сексуальним здоров’ям, Ірина Клак радить, перш за все, проговорювати про свої почуття. Адже пари через тривалу відстань можуть відчувати одне до одного відчуження. Жінка переконана, в ході діалогу можна досягти бажаного результату. Також важливо не соромитися звертатися за допомогою до фахівців з психології та сексуального здоров’я.