додому політика Секонд-хенд та члени гаражного кооперативу пікетували під міською радою

Секонд-хенд та члени гаражного кооперативу пікетували під міською радою

582

Двома пікетами супроводжувалась чергова сесія Тернопільської міської ради 21 вересня. Під стіни мерії прийшли підприємці з ринку "Секонд-хенд", що на вулиці Шептицького та члени гаражного кооперативу "Аляска – Авто". Під вигуки "ганьба" депутати міської ради прийняли ряд рішень. Серед них – на один гектар розширили територію Микулинецького кладовища, створивши відповідне підприємство, повернули на вулиці міста евакуатори, затвердили нові правила благоустрою в місті. Крім того, тернопільські обранці звернулись до депутатів Верховної ради та Президента України з вимогою виділити додаткові дотації закладам освіти Тернополя.

Близько 30 підприємців прийшли під стіни Тернопільської міської ради з вимогою не забирати у них торгові місця або ж запропонувати достойну альтернативу. Мова про ринок "Секонд- хенд" на вулиці Шептицького, там працює майже 150 торгових кіосків.

Руслана Остапишин, підпримець ринку "Секонд-Хенд" на вул.Шептицького у Тернополі: "Нас вже попередили, що цей ринок закривають і просьба до міського голови. щоб нам виділив місце. щоб ми перенеслись. А що вам пропонують? Пропонують на "Котломонтажі", але оскільки там дуже маленька площа, ми всі не помістимось. І ще пропонують нас пороскидати по всьому місті, але ми так не можимо, хочимо, щоб були всі разом, розумієте.."

Крім підприємців пікетували мерію ічлени гаражного кооперативу "Аляска-Авто".

Юрій Янкович, один з власників гаражів на вул.Текстильній у Тернополі: "Ми сьогодні прийшли сюди, щоб заявити, що Тернопільська міська рада повинна видати кожному громадянину, який сюди прийшов видати державний акт на право власності на земельну ділянка, яка під його гаражем".

Під вигуки "ганьба" депутати приступили до роботи. Найперше – заслухали та згодом затвердили звернення до Президента України, голови та депутатів Верховної Ради з вимогою виділити додаткові дотації закладам освіти Тернополя. На зарплату працівникам шкіл в повному обсязі не вистачає десять мільйонів гривень. На оплату послуг з теплопостачання бракує ще 6 мільйонів.

Крім того депутати на один гектар розширили територію Микулинецького кладовища, створивши відповідне підприємство, повернули на вулиці міста евакуатори, затвердили нові правила благоустрою в місті.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сьогодні було створено дочірнє підприємство "Тернопільелектротрансу", тому що в нього є територія, яка під охороною, на якій можна зберігати евакуйовані автомобілі. Саме там вони будуть зберігатись, в них є евакуатор, які може ці послуги надавати, тому було створене підприємство, яке буде займатись евакуацією транспорту. І наступне рішення, яким внесено зміни до правил благоустрою, яким чітко передбачено як мають вигладати фасади будинків, архітектурні пам'ятки, особливо в центральній частині міста. Не може бути так, що одна стіна рожева, друга зелена, а третя ще якась, а будинки по архітектурі не відповідають, також які мають бути вивіски – виключно державною мовою, також відповідна інформація, хто здійснює діяльність щоб покупці мали таку інформацію для себе".

Стосовно підприємців ринку "Секонд-хенд" міський голова розповів, що ділянка на якій торгують підприємці, належить приватному підприємцю, який ще влітку продав цю територію. Наразі продавцям запропонували місця для торгівлі на Тернопільському міському ринку. Розглянувши ще близько сотні земельних питань, депутати закрили чергове засідання сесії Тернопільсьокї міської ради.