додому суспільство Секонд-хенд біля “Півника” перенесуть – підприємці мають звільнити торгові місця до 5...

Секонд-хенд біля “Півника” перенесуть – підприємці мають звільнити торгові місця до 5 листопада

623

До 5 листопада підприємці ринку на вулиці Шептицького, так званого "Півника", мають звільнити торгові місця. Територія ринку "Котломонтаж", яку пропонують людям натомість, сьогодні призначена для паркування автомобілів і наразі не готова для торгівлі. Та й підприємців вона не надто влаштовує. Люди кажуть, там не помістяться усі кіоски, а саме місце не годиться для спеціалізованої торгівлі вживаними речами.

Чимало тернополян добре знають де знаходиться так званий "Півник" – ринок, де торгують вживаним одягом та взуттям. Сюди приїжджають люди з районів області. І не тільки соціально незахищені категорії, розповідають продавці, а й пересічні тернополяни, яким купувати речі в магазинах чи на ринку дорого. 150 підприємців до 5 листопада мають звільнити торгові місця на ринку "Секонд Хенд". Про це їх повідомило керівництво товариства «Астра Група», у якого підприємці впродовж багатьох років орендували територію.

Пан Володимир, підприємець: "Не зважаючи на те, що в нас договора заключені до Нового року, ніхто не зважає на ті договора, приказали, забирайтесь звідси, і все".

Після кількох пікетів та звернень до міського голови, підприємцям запропонували альтернативу – ринок "Котломонтаж" на території центрального ринку Тернополя. Однак, там замала площа, кажуть продавці, тому всі охочі торгувати не помістяться.  

Вадим Мацюк, підприємець: "Ми тут не будемо переїжджати повним складом, прийдеться пожертвувати, в мене наприклад 4 місця на цьому ринку, то туди я заберу 1-2. На 15 Квітня є ринок, але він напротязі тижня не функціонує, тільки на вихідні, а нам треба цілий тиждень працювати".

Ольга Боднар, підприємець: "Не треба чекати зими і снігу, там зараз іде дощ, течуть ріки. З іншого боку є такий варіант. Там підприємці торгують новими речами, кинути нас туди, кусок якийсчь з секондом, їм вже факт не приємливий і вже йдуть погрози, а ще нас туди не поставили. Їх тоже можна зрозуміти, в нас товар специфічний, і ринок секонду був тут".

Що ж буде на місці ринку "Секонд-Хенд" підприємці лише здогадуються.

Вадим Мацюк, підприємець: "Нам сказали, що тут буде торговий центр, житловий будинок, паркінг і таке інше".  

Нове запропоноване місце підприємці бачили, знайшла його і наша знімальна група. Сьогодні на ринку "Котломонтаж" паркують автомобілі, а вже з 5 листопада на цю територію мають переїхати підприємці ринку на вулиці Шептицького, так званого "Півника". Тут паркують автомобілі останній десяток років, головно, продавці металу та заліза.

Пан Петро, підприємець: "Моя думка негативна, бо ми тут заїжджаємо, оплачуємо заїзд і моя машина тут стоїть від ранку до вечора, а де я її поставлю, якщо все буде зайняте. І нас шоферів багато, бо кожен приїжджає на ринок, щоб щось сюди завести. Дуже добре, як я маю взяти 50 кілограм грузу і перенести сюда".

Рішення про виділення "Котломонтажу" для торгівлі вживаними речами прийняли спільно: влада міста, адміністрація ринку та підприємці. Тому найближчим часом, каже міський голова Тернополя, ділянку облаштують і впродовж наступного року підприємці торгуватимуть там.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Власне, це була пропозиція самого ринку "Котломонтаж", тому що вони були зацікавлені в тому, щоб ці люди там здійснювали торігвлю. Тому я думаю, вони зробили свій вибірю. А стосовно стоянок, то я думаю, є достатньо місць для стоянок автомобілів, потрібно тільки забезпечити належну роботу ДАІ, бо на вулиці Шептицького та Живова стоянки передбачають паралельні зупинки транспорту вздовж дороги, крім того є стоянки, які знаходяться за Автовокзалом,  вони пустують, тому там автомобілісти свобідно можуть залишати там свій транспорт".

Коли ж буде належно облаштована територія "Котломонтажу" для торгівлі, наша знімальна група намагалась дізнатись в адміністрації ринку. Однак, як повідомили контролери, директора наразі немає у Тернополі. А інформацією про припинення роботи автостоянки люди не чули.