Головна благоустрій Садити та вирубувати дерева у Тернополі відтепер будуть за планом

Садити та вирубувати дерева у Тернополі відтепер будуть за планом

373

У міськраді визначили паркові зони та житлові масиви і яким чином буде відбуватися озеленення міста наступного року. Прийнята концепція чітко окреслить, де мають бути нові зелені насадження у місті, і де потрібно вирізати старі дерева. Нині у Тернополі налічують 10 об'єктів природо-заповідного фонду. Вони охороняються і мають особливий режим використання. Є і чимало скарг тернополян, зокрема, востаннє мешканці вулиці Злуки скаржились на те, що у Парку Національного Відродження зрізають дерева.

Минулого тижня у Парку Національного Відродження вирубали близько 20 дерев. Тернополян такі дії комунальників обурили: замість зеленого куточку нині лише пеньки. Натомість, в управлінні Об'єднання парків пояснюють: вирубували лише сухостійні та аварійні дерева.

Ганна Володимирівна, бригадир прибиральників КП "Об'єднання парків, культури та відпочинку": "В нас роблять чистку лісу, нашого Парку, обрізають сухі дерева, і того разу також сухі позрізали. Я не думаю, щоб вони позрізали зелені дерева. Сухостій такий зрізають. Переважно ці ялини чи смереки як їх називають, то їх найбільше сухих.

Для того, аби чітко знати, де мають бути нові зелені насадження у місті, і де потрібно вирізати старі дерева, міська рада затвердила концепцію озеленення міста. Такий документ в Тернополі розробили вперше з-поміж інших українських обласних центрів. Концепція охопить кілька напрямків – передбачене озеленення шкіл, лікарень, прибудинкових територій та промислових зон. Одночасно озеленюватимуть клумби.

Микола Лесів, начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Кокретно по озелененню міста Тернополя вже раніше була прийнята програма, яка передбачає максимальне збереження вже існуючих зелених насаджень, і поєднання їх з новими насадженнями, виходячи з змін кліматичних умов, які на даний час є на нашій території".

В рамках концепції озеленення фахівці підсумували особливості рельєфу міста, кліматичні умови, атмосферно-екологічну ситуацію Тернополя. Є чимало звернень тернополян про аварійні дерева. Це також брали до уваги, розробляючи відповідний документ.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Для того, щоб раз і назавжди зняти скарги і непорозуміння стосовно чи посадки, чи зрізки дерев і зелених насаджень, є програма розвитку, яка чітко визначила напрямки того, як буде розвиватись місто. Це стосується і паркових зон, і житлових будинків і центральних частин Тернополя".

Втілювати ідеї у життя, відповідно до концепції озеленення Тернополя, комунальники розпочнуть у 2014 році.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here