додому суспільство Сад за склом вчать робити в обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді

Сад за склом вчать робити в обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді

959

Флораріум, тобто сад за склом, уміють створювати тернопільські школярі. Зробити композиції з кімнатних рослин у скляних прозорих вазах всіляких форм під силу вихованцям Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Діти запевняють: створити "сад за склом" може кожен.

Флораріум – це спосіб вирощування рослин у скляних або пластикових посудинах. Найкраще для цього підійдуть рослини, які потребують підвищеної температури і вологості. Знавці флораріумів переконують: це приємне і легке заняття. Оволодіти цим мистецтвом під силу навіть дітям. Навчають створювати флораріуми в Тернопільському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді. "Сад за склом" – не просто прикраса для дому чи хобі. Для учнів тернопільського екоцентру – це справжня школа любові до природи, праці та краси. Те, що створювати флораріуми легко, підтверджує і Анна Єднорович. І хоч дівчина ще не відвідує гурток, знає про сад за склом майже все.

Анна Єднорович, хоче навчитися вирощувати флораріум: "Флораріум – це міні-сад за склом. В акваріумі можна, в колбі і навіть в лампочці від світла. Треба насипати туди землі, щоб рослина росла, або пісок кльоровий. А потім пінцетом запхати туди рослину".

Флораріум керівник гуртка Наталія Шум'як називає новою тенденцією у флористиці. Діти, каже вона, на заняття приходять із задоволенням. Майже всі учні гуртка – дівчата, проте серед рослинолюбів є і кілька хлопців. Вчителька переконує: здобуті знання обов'язково стануть у нагоді в житті.

Наталія Шум'як, керівник гуртків Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: "Це є профорієнтація. Діти, які мають більш такі творчі задатки, здібності, можуть ці знання, які вони отримують на гуртках, активно використовувати у житті. Крім практичної частини, ми даємо також міцні теоретичні знання у флористиці, які можна використовувати і у майбутній професії. Можна стати флористом, де досить часто використовуються такі роботи. Та навіть і для душі".

Софія Занько вже рік відвідує гурток "Юні квітникарі-аранжувальники". Вона каже, щоразу після заняття залишаються незабутні враження. Тут Софія знайшла нових друзів і, крім флораріуму, навчилася вже багато цікавого.

Софія Занько, учениця гуртка "Юні квітникарі-аранжувальники": "Ми робили різні композиції з живих квітів, картинки зі штучних квітів і цукеркові букети".

Усі заняття у Тернопільському обласному еколого-натуралістичному центрі – безкоштовні. Зараз тривають канікули, але вже з 1 вересня тут із радістю чекають школярів-природолюбів.