Головна духовність Сьогодні в християн розпочався один із чотирьох багатоденних постів – Петрівка

Сьогодні в християн розпочався один із чотирьох багатоденних постів – Петрівка

375

Сьогодні в християн розпочався один із чотирьох багатоденних постів – Петрів піст. Закінчується Петрівка дванадцятого липня, у день вшанування пам’яті Святих апостолів Петра і Павла. Петрів піст вважають нестрогим. Проте обмеження в їжі – не найголовніше, чого повинен дотримуватися християнин під час посту. Необхідно посилено молитися та відвідувати відправи, кажуть священики.

Початок Петрового посту залежить від дати Великодня, оскільки Петрівка завжди починається в понеділок через тиждень після Трійці, а тривалість посту змінна. Петрівка – нестрогий піст. За тиждень перед його початком немає звичного для християн посту у середу та п’ятницю. Впродовж Петрівки можна їсти продукти рослинного походження з олією та рибу, оскільки святі апостоли були рибалками.

Піст повинен бути не тільки тілесним, але й духовним, кажуть священики. "Хто молиться і постить, той має два крила, легші від самого вітру", так вчить Святий Йоан Золотоуст. Перший день Петрівки в народі вважали початком косовиці сіна. Звідси й прислів’я: “хто в Петрівку сіна не косить, той узимку в собаки їсти просить”.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here