додому духовність Сьогодні у християн західного обряду – Різдво Христове!

Сьогодні у християн західного обряду – Різдво Христове!

550

Сьогодні у християн західного обряду – Різдво Христове. Свято, що символізує диво – народження Сина Божого Ісуса Христа в Вифлиємі. У католицьких храмах з опівночі до ранку відбувалися богослужіння – пастерки, а потім впродовж дня – меси. Перед початком богослужіння, за традицією, священики у білих шатах хресним ходом виносять фігурку Немовляти Христа і кладуть її в спеціально влаштовані у дворі ясла. Як святкували Різдво католицькі громади Тернополя?

З настанням Різдва католики прикрашають свій будинок і встановлюють різдвяні ясла, оскільки саме в ясла з сіном, згідно з Євангелієм, Марія поклала новонародженого Ісуса. У католицьких храмах здавна встановлювали вертепи – макети сценки народження Христа, що складається з декількох фігур. Серед них обов'язкові –  Немовля в яслах, Діва Марія і святий Йосиф.

Розбіжності календарів: григоріанського та юліанського призводять до різних дат святкування Різдва Христового, але сутність та дух Різдва залишаться незмінною, наголошують священики.

Отець Володимир, вікарій костелу Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі: "Суть не в тому, коли святкувати. А суть в тому, що ми святкуємо подію – народження нашого Спасителя. Якщо ми чуваємо при Спасителю Його народження, далі будемо чувати про Його смерть і воскресіння. Таким чином завжди Ісус Христос є присутній в нашому житті, є центром нашого життя. Суть сьогоднішнього свята – зробити Ісуса Христа центром нашого життя".

У костелі Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі, що на Східному масиві Тернополя, святкування Різдва розпочали ще вчора, вночі там відбулося богослужіння – пастерка. А вже сьогодні католицькі громади урочисто  і чисельно приходили в храм на  літургії, які тут відправляють українською, польською та англійською мовами. В костелі сьогодні ми зустріли гостей з України та з-за кордону.

– Я з Америки, з штату Джорджія, місто Атланта. Сьогодні моя сім'я, моя родина, всі друзі святкують Різдво в Америці, в Франції, моє серце сьогодні з ними. Але я  знайшла свою родину тут в цій церкві.

– Ми святкуємо, бо моя мама полька, в нас так було, що тато українець, а мама полька. Мене хрестив польський ксьондз. В нас костьолу близько нема, тому приїхали сюди.

 

– Святкуємо свято з миром в серці, з любов'ю, з побажанням кращої долі нашій країні. Святкуємо в колі сім'ї, традиційно.

Отець Володимир, вікарій костелу Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі: "Від імені всієї римо-католицької церкви, зокрема тут в Тернополі, прагну привітати всіх глядачів, тернополян, всіх людей цілої планети, з величним святом Різдва Христового і побажати нехай Ісус Христос народиться в наших серцях, нехай наповнить нас своєю благодаттю і мудрістю, зміцнить у вірі, надії і любові, нехай дасть надію і для нашої України, яка зараз переживає нелегкі часи, яка так потребує того Божого благословіння. Христос рождається!"