додому освіта Сьогодні студенти ТНЕУ страйкуючи вимагали змінити систему допусків до сесій

Сьогодні студенти ТНЕУ страйкуючи вимагали змінити систему допусків до сесій

647

Студенти тернопільського національного економічного університету сьогодні після полудня страйкували. Студенти виступили проти платних консультацій. Відтепер, аби перездати ректорську контрольну необхідно оплатити додаткові консультації викладача. Дві години індивідуальної консультації коштують 140 гривень. Адміністрація університету запевняє, що пішли на цей крок, аби дати можливість студентам, у яких багато заборгованостей, виправити ситуацію.

Моніторинг успішності студентів ТНЕУ провела лабораторія якості освітніх послуг, створена місяць тому. Виявили, що майже у пів тисячі студентів університету успішність низька.

Андрій Крисоватий, в.о. ректора ТНЕУ: "Ми побачили, що біля чотирьохсот чоловік потрібно просто не допустити до сесії студентів, і автоматично їх відрахувати, бо три і більше нездачі – це зразу відрахування. Ми пішли назустріч нашим студентам, щоб надати їм можливість, саме: не маючи по трьох недопуск, а одну із них перездати, і ти тоді вже маєш два нездачі, і йдеш на сесію. Студенти сприйняли це як додаткове вимагання коштів від них у формі 140 гривень від них. Ніхто за перездачу грошей не бере. Беруть за додаткову консультацію".

Рішення систематизувати та уніфікувати здачу та допуски до сесії було прийняте 22 грудня на вченій раді тернопільського національного економічного університету. Тут кажуть, що тепер студент має вибір: або заплатити за консультацію та йти на перездачу у цьому семестрі, або залишити за собою академзаборгованість і ліквідувати її у наступному безкоштовно. Причина страйку – погана поінформованість, каже адміністрація ТНЕУ. Повідомити студентів про нові правила перездач мали б ті 10% студентів, які входять до Вченої ради. Щоправда 140 гривень за дві години додаткових індивідуальних консультатцій успішної перездачі не гарантують .

Андрій Крисоватий, в.о. ректора ТНЕУ: "Може не здати. Це ж не гарантія того, що ти заплатив і ти вже. Гарантія того, що ти отримаєш знання. Але чи ти їх потім правильно використаєш – це вже питання".

Студенти університету нововведенням обурені.

Поліна, студентка ТНЕУ: "Нам про це повідомили тільки вже після наших якихось зальотів, нездач. Ну, якось це неорганізовано, мені здається, пройшло. І я не бачу сенсу в цьому, в такому нововведенні. Якщо після сесії це можна здати бесплатно, чому зараз це треба робити платно. Просто я кась така нестиковка, ну, непорозуміння таке саме в мене виникає, ну, і в студентів".

Андрій Шуб'як, студент ТНЕУ: "Я не розумію, чому ми повинні платити 140 гривень, якщо це можна зробити бесплатно? Я думаю, наприклад, якщо я платник, допустім, і в мене є багато, наприклад, три неперездачі, я повинен платити 3960 гривень. От. Я цього не розумію. В принципі, я державник, мені на це, в мене все здано, але хвилюють інші люди, наприклад, мої друзі".

Михайло Сніберко, студент ТНЕУ: "Додаткові години на консультацію – толку з того нуль. Консультація – це та сама перездача простої оцінки. От дві години – що це є дві години. Не завжди получається, от мені, наприклад, я вчуся, і після другої години я працюю. А консультація на 2.50. Ну що мені з тої години?"

Керівництво ТНЕУ зауваження студентів вислухало та пообіцяло в подальшому інформацію про нововведення повідомляти оперативно та задалегідь.