Ринок поблизу заводу “Оріон” у Тернополі діє незаконно. Такі перші висновки спеціально створеної для його перевірки комісії. Попри це, наголошують у міськраді, мова про закриття ринку не йде. Натомість шукатимуть шляхи узаконення торгівлі.
Торгівля поблизу тернопільського заводу “Оріон” не припиняється ні на день роками. В “Оріону” договір з міськрадою, сам він територію перед будівлею здав в суборенду приватній фірмі “АМО”. Та опікується торговими місцями. Спеціально створена розпорядженням міського голови комісія встановила: вже 10 місяців торгівля незаконна.
– Перевіркою було встановлено, що договір оренди між міською радою і заводом “Оріон”, а автоматично і договір суборенди, загубив свою чинність, тобто припинився в жовтні 2013 року… Там зараз діяльність проводиться незаконно. Крапка, – розповів начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради Сергій Волков.
Муніципальна поліція законністю торгівлі цікавилась ще у 2013-му, каже її керівник. Деякі самовільно встановлені кіоски демонтували, на інші підприємці поновили документи. Тепер комісія думає, як узаконити діяльність самого ринку, адже про його закриття мова, переконують, не йде.
– Якогось перенесення чи припинення діяльності міськрада і виконком поки не вбачають. Навпаки, шукають як помогти людям, щоб найшвидше узаконити свою діяльність, – говорить начальник управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради Богдан Ясеновський.
Гроші за торгівлю збирає приватне підприємство “АМО”, кажуть члени комісії. За користування землею сплачує “Оріону”, а той вже перераховує в міський бюджет. За словами чиновників, тарифи на ринку вищі, ніж на комунальних ринках.
– В нас є дані, що за метр погонний торгівлі, наприклад, цитрусовими береться 10 грн, продукцією, вирощеною на присадибних ділянках, 5 грн, – каже начальник управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради Богдан Ясеновський.
Тому один з можливих варіантів – створити поблизу “Оріону” комунальний ринок.
– Від заводу “Оріон” поступає близько 15 тис. грн в місяць орендної плати, але це землі оборонного значення, тому якщо на сьогодні частина земель, яка передається в суборенду ПП “АМО” для здійснення ринкової діяльності, то ця сума була б в декілька разів більша, бо це би вже оцінювалось як землі комерційного призначення, – розповів начальник відділу земельних ресурсів Тернопільської міськради Віктор Кібляр.
Причин для занепокоєння у самих продавців немає, запевняють чиновники. Процес узаконення на їх діяльності, кажуть, не позначиться.