додому Головні Римо-католицька церква оголосила святою відому черницю матір Терезу

Римо-католицька церква оголосила святою відому черницю матір Терезу

633

vlcsnap-2016-09-06-14h00m31s439Римо-католицька церква завершила процес канонізації відомої черниці, засновниці чернечого об’єднання “Сестри Місіонерки Любові” матері Терези. Це сталось через 19 років після її смерті. Урочиста церемонія оголошення її святою відбулася у Ватикані у минулі вихідні. Після канонізаційної Святої Меси до внутрішнього двору зали Павла VI запросили 1,5 тисячі бідняків. На святковий обід, де головною стравою стала піца-наполітано, запросили убогих і потребуючих, зокрема тих, які сьогодні численно прибули з Домів сестер-калькутток по всій Італії. Піцу-наполітано готували справжні неаполітанські кухарі з однієї піцерії, яка має мобільне устаткування (три печі для піц).

Церемонія канонізації Матері Терези Калькуттської відбулася на площі Святого Петра у Ватикані в неділю, 4 вересня. Очолював її Папа Франциск за присутності понад ста тисяч вірян з усього світу. Серед присутніх на урочистій церемонії був і бразилець Марсиліу Хаддад Андріну, який отримав зцілення від смертельного запалення головного мозку завдяки молитві його дружини до Матері Терези.

– Це була людина, в якої вже був діагноз майже остаточний, що йому багато часу не лишилося. Але почав він молитися саме через її заступництво. І показується, що після цієї молитви ця людина вертається здорова до своєї праці, до життя, – розповідає священик Костелу Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі РКЦ отець Станіслав.

Про те, що черниця в вересні буде визнана Римо-католицькою церквою святою, стало відомо в грудні минулого року. Тоді понтифік підписав всі необхідні папери і схвалив декрет, який визнає, що вона робила чудеса. Мати Тереза (в миру Агнеса Гондже Бояджіу) народилася в 1910 році в Македонії. Упродовж понад 40 років вона допомагала хворим, злиденним та сиротам у Індії.

Міжнародне визнання мати Тереза отримала в 70-х роках минулого століття, коли натхненні нею доброчинні місії почали поширювати свою діяльність на інші країни. У 1979 році вона стала лауреатом Нобелівської премії миру. Померла мати Тереза у вересні 1997-го у віці 87 років. Згодом була зарахована до лику блаженних. На момент смерті черниці доброчинні місії її імені налічували 4 тисячі сестер, 300 братів і біля 100 тисяч волонтерів, що працювали в 123 країнах світу.

– Матір Тереза показує нам життя інше, часом для нас, людей Заходу, західної цивілізації, які поставлені на успіх, вона каже, що треба зупинитись, треба побачити людину. Ми думаємо, що нам треба інституції засобів, а вона показує: треба робити добро. Велика мала людина, – каже отець Станіслав.

Проголошення матері Терези святою стало однією із центральних подій року Милосердя, який відзначає цьогоріч католицька церква.