Головна суспільство Рибу, занесену до Червоної книги, на Дністрі ловили сітками

Рибу, занесену до Червоної книги, на Дністрі ловили сітками

1316

Рибу, занесену до Червоної книги, на Дністрі ловили сітками. В ніч на неділю 22 червня Тернопільрибоохорона отримала повідомлення про те, що на Дністрі ловлять рибу сітками. Уже вранці, близько сьомої години, рибоохоронці спільно із місцевими рибалками затримали двох людей, які вийшли човном на плесо, аби зібрати вилов. Їм загрожує кримінальна відповідальність.

В ніч на неділю рибоохорона отримала повідомлення про групу людей, які відпочиваючи на Дністрі, а саме у селі Губин Бучацького району, виловлюють рибу із річки сітками. Відтак рибоохоронці спільно із місцевими рибалками влаштували засідку, знімаючи на відео все, що відбувається. Близько сьомої години двоє чоловіків на човні рушили по здобич. Знаряддям вилову риби виявилися три промислові, тобто професійні, саморобні сітки, яких вистачало на всю ширину Дністра у цьому місці. Витягши їх, рибалки попрямували до берега, але помітивши рибоохоронців спробували втекти. Все ж згодом цих людей вдалося затримати. У автівці нечесних рибалок було знайдено іще четверту сітку. Водночас рибоохоронців здивувала безпечність чи може зухвалість людей, які вдень, не ховаючись, ловили рибу сітками.

– Одним чоловіком з цієї компанії, який віддихав спільно з ними, оказався голова Бучацького районного суду. Не можу стверджувати, що сам суддя брав участь в даному порушенні, можливо він не бачив, але є дивним те, що перебуваючи в одній компанії і не бачили ми ніяких вудок і люди займалися браконь'єрством. На нашу думку так би не мало бути і оскільки людина, яка виконує функції держави, мала би попередити це порушення. Ну, він говорить, що він не знав, що вони таким методом збираються виловлювати рибу, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщикю

На місце викликали міліцію, яка й зафіксувала правопорушення.

– Вони виловили близько 10 кілограм риби і сума збитків їм нарахована 6 тисяч 600 гривень.

Крім того, рибалкам може загрожувати і ув'язнення. Серед впійманого трапилася морена – риба, занесена до Червоної книги.

– Крім цього відповідальність буде кримінальна. Проти них вже порушено, занесено до єдиного реєстру за статтею 249 частиною 1, проти цих двох людей, які брали участь. Причетність судді буде встановлювати слідство, причетний він чи не причетний і вже тоді більш-менш детальніше розказати, як це було. Але можу на перед сказати, що його автомобіль знаходився в трьох-чотирьох метрах від автомобіля цих порушників і ми бачили одіяло, на якому вони сиділи випивали, ну, ми вважаємо що це одна компанія.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here