додому Новини Рибалки вже вийшли на кригу Тернопільського ставу

Рибалки вже вийшли на кригу Тернопільського ставу

1161

Рибалки вже вийшли на кригу Тернопільського ставу за своїм першим зимовим уловом. Товщина льоду там – 5-6  сантиметрів. Чи безпечно рибалити на такій кризі – дізнавалась Анастасія Солтисяк.

Пан Ярослав вважає себе лише зимовим рибалкою. Цією справою чоловік займається вже близько тридцяти років. Розповідає, як тільки цьогоріч на Тернопільському ставі взялася крига, одразу ж прийшов порибалити. Риби наловив чимало, проте всю її віддав колегам, адже у зимовій риболовлі для нього улов -не головне.

Адреналін, знаєте, в Америці кажуть, шо то є неардентальці, -розповідає рибалка ЯРОСЛАВ.

У рятувально-водолазній службі Тернопільської області розповідають, товщина криги нині дозволяє виходити на лід, проте лише по-одинці.

-Рибаки мають із собою пишню або мають бур. Ступивши на кригу, на край криги. Зробивши отвір, заміряєм товщину криги. Безпечна крига для одного перехожого – це складає 5-7 см, – каже начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області ВАСИЛЬ КОЗАК.

Рибалка Ярослав і сам мав гіркий досвід. Чоловік опинився під кригою, проте йому вдалося врятуватися.

-Я вже сам топився, але виліз, слава Богу. На плечі. Відштовхнувся і виліз, і все нормально, – розповідає рибалка ЯРОСЛАВ.

Для того, щоб на льоду перебувало поруч двоє рибалок, товщина криги повинна бути 15 см. Для скупчення людей – не менше 25 см.

-Кригу можна визначити навіть візуально. По тому, що сіра крига, вона є небезпечною Особливо небезпечною є тоді, коли випадають сніги, утворюється снігова каша і воно потім замерзає. Зверху крига, а знизу просто снігова каша, вона є дуже небезпечна, – каже начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області ВАСИЛЬ КОЗАК.

Також у  рятувально-водолазній службі не радять перебувати на водоймах, де є стічні води та водорості.