Головна Новини Рух для вантажівок обмежують з 1 червня

Рух для вантажівок обмежують з 1 червня

295

vlcsnap-2015-05-26-17h03m07s8З 1 червня Державне агентство автомобільних доріг України вводить обмеження руху для вантажних автомобілів. Діє воно у світлу пору доби для транспортних засобів, які важать більше, ніж 24 тонни або мають навантаження на вісь більше 7 тонн. Такі вантажівки у спеку руйнують розігріте дорожнє покриття. Обмеження стосується і шести магістральних доріг Тернопільщини.

З 1 червня на Тернопільщині перевірятимуть вантажівки. Дорожники пояснюють: небезпечна не так вага, як навантаження на вісь. Для розпечених доріг – це руйнівна сила. Науковці встановили: коли температура повітря 28 градусів тепла дорожнє покриття нагрівається до 40, а то й більше. Воно стає м’яким і легко деформується. Особливо, якщо по дорозі проїжджають багатотонні вантажівки. В середньому інтенсивність руху великотонажного автотранспорту складає від 600 до 1500 автомобілів за добу.

Цього достатньо, аби за декілька днів зруйнувати повністю проїжджу частину і покриття. Саме тому з 1 червня в Україні обмежать рух великовагового автотранспорту. Це стосується вантажівок, вага яких з вантажем чи без перевищує 24 тонни або з навантаженням на вісь більше 7 тонн. В світлу пору доби, з 10-ї ранку до 22-ї години рухатись магістральними вулицями їм заборонено.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Акценти” із Богданом Юликом. Ремонт доріг Тернопільщини. 26.05.15

– У минулому році, коли ми проводили заміну покриття в селищі Плебанівка Теребовлянського району я на свої очі бачив, коли контейнер з шаленим перегрузом, коли вже гранітний щебінь, встелений на дорозі, фура проїжджала і просто робила з нього порошок, – розповів  начальник Служби автомобільних доріг в Тернопільській області Богдан Юлик.

Для тих, хто заборони дотримуватися не буде, – штраф. Його розмір залежить від відстані, яку проїхала автівка і перевантаження. Чим більше – тим дорожче. До прикладу, якщо дозволену вагу перевищили на 40%, заплатити доведеться в п’ятикратному розмірі. На сплату штрафу дають 30 днів. При цьому його оплачують за місцем реєстрації транспорту, а не там, де вантажівка порушила заборону, і відповідно пошкодила асфальт. Не вистачає і постів габаритно-вагового контролю. На Тернопільщині таких лише два. Тому водіїв просять перечекати спеку на майданчиках для відпочинку. Про це підкажуть дорожні знаки і панно.

– Обмеження ми вводимо, але на жаль менталітет деяких приватних структур відрізняється від бачення європейського. У минулому році було виписано рахунків лише на 20 тисяч гривень, тобто можна сказати, що у нас тільки один чи два відсотки свідомих підприємців чи комерсантів, – каже Богдан Юлик.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here