додому Головні Розпочався страсний тиждень або Страсна седмиця

Розпочався страсний тиждень або Страсна седмиця

850

Сьогодні розпочався страсний тиждень або Страсна седмиця. Це період присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа. Тому, під час нього вірні намагаючись максимально зосередитися на підготовці до головного християнського свята – Світлого воскресіння Христового – сповідаються, дотримуютьтся строгого посту, а ще прибирають оселю, печуть паски.

Страсний тиждень називають найскорботнішими днями перед світлим святом Христового Воскресіння. Адже, цей період присвячений останнім подіям з життя Ісуса Христа: таємній вечері з учнями, підлій зраді Його Іудою за тридцять срібняків, арешту, неправедному суду, знущанням, Його стражданням, смерті на Хресті та погребінню.

Дуже важливо, щоб кожен християнин зараз зрозумів, що кожен крок, який робить Христос він наближає себе до тої смерті. До тої готовності показати людині: ” Ось я йду, віддати своє життя за тебе.” І не важливо Христові бачити, якою ціною це відбувається. Ціною зради, великих терпінь, зневаги, обпльовувань, клевети, насміху, який він відчув, коли він ніс той хрест, – розповідає отець ОЛЕГ ХАРИШИН.

Кожен день страсного тижня називається Великим і має своє сакральне значення. Здавна у

  • Понеділок Страсної седмиці українці, особливо жінки, починали велике прибирання.
  • У вівторок – прали та прасували білизну.
  • У середу звечора починали причиняти тісто для пасок, а дівчата обирали яйця для писанок. Хлопці тим часом прибирали подвір’я від усілякого мотлоху. У четвер вірні згадують становлення таїнства причастя Тіла і Крові Христових – Євхаристії.
  • У Чистий четвер необхідно підготувати до Великодня своє тіло, тобто ретельно вимитись, особливо це стосується дітей та хворих, адже вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів. Також у цей день розписують писанки та печуть паски.
  • Страсна п’ятниця – день жалоби на спомин про страсті та смерть Христа. Цього дня християни строго дотримуються посту. Кульмінацією цього дня є винесення Плащаниці.