додому АТО Розпочав роботу call-центр психологічної допомоги людям, які гостро переживають події в країні

Розпочав роботу call-центр психологічної допомоги людям, які гостро переживають події в країні

840

vlcsnap-2014-09-24-17h18m41s233Не всі травми війни є видимими, але всі потребують лікування, каже психотерапевт Олег Гуковський. В Тернополі розпочав роботу call центр, куди військовослужбовці, їх родини чи просто люди, які особливо гостро переживають такий складний час в країні, можуть звертатися за психологічною допомогою.

На Тернопільщині діє осередок української спілки психотерапевтів для допомоги військовослужбовцям, їх родинам, людям, які особливо гостро переживають війну в країні. Свої зусилля об’єднали лікарі, представники громадських організацій, духовенство.

– Є саll центр, де є можливість записатися на консультацію до психолога. Безпосередньо можна звернутися у всі лікувальні заклади і отримати повноцінну допомогу, особливо в нашій лікарні надається така максимально професійна, якісна, повноцінна допомога. Наприклад, в денному стаціонарі, який я очолюю, щодня проводиться по стрес-менеджменту, тобто навчання навикам саморегуляції. В цей такий складний період і військовослужбовці, які в нас лікуються, також проходять ці навчання, – розповів психотерапевт, лікар-психіатр Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні  Олег Гуковський.


Фахівці також психологічно допомагають в Архикатедрі Тернополя, там після вечірніх літургій виступають психотерапевти. Планують ще чимало заходів.

– Проведення такої широкої просвітницької роботи стосовно психопрофілактики, психогігієни, розладів, які можуть виникати як у військовослужбовців так і всіх, хто переймається проблемами сьогодення. Це можливо будуть такі методички по першій психологічній допомозі. Ми плануємо також провести родинне коло для тернопільських родин Небесної сотні і на перспективу є бажання провести таке родинне коло для родин військовослужбовців, – каже Олег Гуковський.

За психологічною допомогою можна звертатися на гарячу лінію логістичного центру громадського об’єднання “Ядро” – 0972055055.