додому здоров'я Розпочалась вакцинація проти грипу та ГРВІ

Розпочалась вакцинація проти грипу та ГРВІ

496

На Тернопільщині розпочалась вакцинація проти грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. Першими почали щепитись медики. Кількість хворих в області потрохи збільшується, проте і епідпоріг на кінець жовтня значно вищий, ніж був до того. Тому захворюваність епідеміологи називають сезонною.

Вже три тижні поспіль хворих на ГРВІ в нашій області більшає на 3%. За минулий тиждень захворіло більше 2  тисяч людей. Половина з них – діти. І хоча така захворюваність – сезонна, кажуть епідеміологи, практика свідчить: втрачати пильності не можна.

– Епідемія може початися дуже швидко, як в нас було в 2009 році – практично за вихідні. Поки маємо такі показники, що ще в70% до епідпорогу, – розповідає головний спеціаліст Головного управління Держепідслужби у Тернопільській області Світлана Маціпура.

ЧИТАТИ ЩЕ:  Три штами вірусу грипу чатуватимуть на нас цього епідсезону

Медики радять не нехтувати профілактикою. Найпевніша – вакцинація. За тиждень в області вже щепилось майже 70 людей. В основному це медики, є і діти.

– Щеплення рекомендується групам ризику за станом здоров'я, якщо людина має хронічні захворювання: цукровий діабет, проблеми із легенями, з серцем, рекомендують вагітним, 2-3 триместри, діткам, які часто хворіють. Група епідризику – це особи, які в зв'язку зі свою роботою спілкуються з великою кількістю людей, – каже Світлана Маціпура.

Те, що людина вакцинувалась не означає, що вона не захворіє на ГРВІ чи грип. Щеплення запобігає ускладненням, які може принести хвороба і діє лише кілька місяців. Вакцину вже можна замовити у тернопільських аптеках. Її вартість – 70-80 гривень. Зміцнити імунітет допоможе здоровий спосіб життя, правильне харчування, повноцінний сон і вітамін С. А якщо захворіли – викликайте лікаря додому.