додому культура Розпеченою праскою і восковими олівцями Кирило Богданюк пише картини

Розпеченою праскою і восковими олівцями Кирило Богданюк пише картини

1218

Розпеченою праскою і восковими олівцями Кирило Богданюк пише картини, не зважаючи на те, що через хворобу, має викривлені руки. За 3 хвилини він зображає гори, дерева, море, птахів та захід сонця. Розповідає, першу картину створив 5 років тому. Зараз намагається активно розвивати свій талант. 

На обличі посмішка, в руках розпечена праска і коробка зі спеціальними восковими олівцями. Кирило Богданюк готується до чергового майстер-класу. Мистецтвом енкаустики займається п’ять років.

– Береш праску, або включаєш музику, або під настрій. Як починаєш малювати, то сам в шоці. Як це так. Хоча в мене ще в школі по художньому образованію ще двійка стоїть.

Кирило розповідає, щоб створити таку картину треба не просто бажання, а спеціальна підготовка і підручні матеріали.

– Перш за все – це треба, щоб було накрити чимось стіл і таким чимось м’ягким. Наприклад я використовую газети. Штук 30 -35. Другий матеріал можна треба, треба використовувати праску. А вже на чому малювати, можна на склі, можна на пластмасі малювати. Я використовую картон глянцевий.

Родом Кирило з Херсонщини, зараз здобуває освіту соціального працівника на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету. Каже, своє вміння демонстрував і перед одногрупниками. Дехто з них й сам пробував навчитися створювати такі картини.

 

Доля Кирила Богданюка – непроста. Він хлопець з інвалідністю, ще декілька років тому не спілкувався з рідними, жив у дитбудинку і бумав як має скластися його життя. Зараз у нього є сім’я, улюблене заняття і можливість навчатися. Знайомі кажуть про Кирила – людина з відкритою душею і щирим серцем. Можливо саме ці риси характеру дали силу йому добитися того чого хоче.

Більше про життєву історію юного митця Кирила Богданюка, дивіться у “Провінційних вістях. Тиждень”, в неділю, 10 грудня.