Головна культура Роза із “Титаніка” та трійця із “Кавказької полонянки” – у виставці Наталі...

Роза із “Титаніка” та трійця із “Кавказької полонянки” – у виставці Наталі Басараб

856

Два в одному. Відома тернопільська художниця Наталя Басараб відкрила чергову виставку. У художньому музеї Тернополя серед живописних квітів та архітектурних споруд – Мерелін Монро, Іван Миколайчук та трійця з "Кавказької полонянки".

Ювілейна виставка тернопільської художниці Наталі Басараб поєднала її живопис та лялькарство. На стінах – розмаїття ретельно виписаних квітів, види Львова, Тернополя та Парижу. Їх вона фотографувала, потім писала. Нижче – багаторічне хобі. Більш як десять років Наталя Басараб робить ляльки. Зараз у її колекції понад 50 персонажів – це відомі тернополяни, актори, співаки. У музейній експозиції із них – більше половини.

– Віра Самчук, яка в костюмі Лесі Українки читає вірші Лесі Українки, вона мені дуже подобається як актриса, як людина. Вона моя подруга. А тут от Юлія Рудницька, співачка, є ансамбль "Оріана", я її теж знаю, бандуристка, я з нею була в Франції. Ну потім мій любимий актор Іван Миколайчук, просто його давно немає, а це теж український наш актор. Потім Любов Ізотова – наша співачка, В'ячеслав Хім'як, Микола Булат. Я їх всіх знаю, люблю, – розповідає художниця Наталія Басараб.

Ось і Мерелін Монро. Наталя Басараб вважає її символом жіночності на всі віки і персоною, яку люблять всі. А це – Роза із "Титаніку" – остання робота мисткині. Всі зморшки на лиці дбайливо вирізьблені. Її Наталя робила із спеціального пластику для ляльок, до того, пригадує, використовувала пап'є-маше та гіпс.

Ця виставка Наталі Басараб у тернопільському художньому музеї – вже четверта. Його директор про художницю говорить особливо тепло.

– Не кожен художник наш може сказати, що ось я маю рівень, подібний до того, як має пані Наталя, – каже директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда.

Діятиме виставка художниці до 10 серпня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here