додому Новини Роутери для дому – основа ідеальної домашньої мережі

Роутери для дому – основа ідеальної домашньої мережі

642

Численні пристрої в домашніх умовах працюють від інтернету, до того ж, постояльці завжди хочуть отримати доступ до мережі через смартфон, ПК, ноутбук або планшет. Щоб виключити некомфортне використання проводів, можна створити бездротову мережу за допомогою роутера або як його ще називають – маршрутизатора.

Домашні моделі найпростіші, не доповнюються великим набором функцій та забезпечать належну швидкість інтернету. Ознайомитись з пропозиціями можна тут https://comfy.ua/internet-router/router_naznach__domashnij/, де є великий список технічних рішень від різних виробників. Система фільтрів дозволить зробити аналіз та остаточний вибір, враховуючи також діапазон цін.

Частота та швидкість

Роутери працюють на певній частоті, що забезпечує належний зв’язок з пристроями. На вибір є два варіанти:

  • 4 ГГц (сигнал передається на більш далекі відстані, але швидкість обмежуватиметься);
  • 5 ГГц (ідеальна підтримка швидкості, але лише на невеликі відстані).

Деякі роутери можуть працювати одночасно на кількох частотах. Тому одна із частот ідеально підійде для ситуацій, де перегородок мінімальна кількість, а другий варіант там, де є багато перешкод.

Останнім часом популярністю користуються роутери зі швидкістю 1 Гбіт/с, хоча раніше стандартним рішенням були моделі на 300 Мбіт/с. Перший стандарт швидкості найкраще до вибору, адже є можливість переглядати різні відео по телевізору, за винятком будь-яких перешкод або попередніх завантажень.

Додатковий функціонал

Наявність додаткових технологій, функцій та можливостей ніколи не буде зайвим для облаштування домашньої мережі:

  • IPTV (підтримка телебачення з можливістю вибору каналів, дозволу та якості);
  • MU-MIMO (спектральне покриття з посиленням завдяки роздачі з кількох антен на одному каналі);
  • VPN (підключення поверх каналу, гарантуючи безпеку та конфіденційність);
  • Mesh (передача на кілька точок від основного вузла, що потрібно при великому приміщенні).

Коли роутер стоятиме на видному місці, то потрібно подбати про його зовнішній вигляд. Виробники пропонують чорний, сірий, білий, біло-блакитний, чорний з білим та багато інших відтінків. Через універсальний підхід до створення кольорової гами роутери ідеально підійдуть під будь-який дизайн інтер’єру. Крім того вони ергономічні із зручним кріпленням антени та можливістю встановлення на стіну за рахунок спеціальних кріплень.