додому Новини Росія виробляє більше ракет, ніж до війни, незважаючи на санкції

Росія виробляє більше ракет, ніж до війни, незважаючи на санкції

416

Росія змогла обійти санкції та транспортний контроль та зараз виготовляє більше ракет, ніж до повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на дані неназваних чиновників.

На думку американських експертів, після початку повномасштабного Росія уповільнила виготовлення зброї щонайменше на пів року. Та до кінця 2022 виробництво знову набрало обертів.

Росія «підірвала» експортний контроль США, використовуючи свої розвідку та міністерство оборони. Вони контрабандою завозили мікроелектроніку та інші західні матеріали, необхідні для крилатих ракет й іншої високоточної керованої зброї.

Також менш ніж за рік після початку повномасштаного вторгнення Росія відновила торгівлю критично важливими компонентами, переправляючи їх через треті країни.

«Як наслідок, військове виробництво не тільки відновилося, але й різко зросло[…] Окрім цього, західні офіційні особи вважають, що Росія перебуває на шляху до виробництва двох мільйонів артилерійських снарядів на рік — удвічі більше, ніж початкові оцінки західної розвідки щодо того, що Росія могла виробляти до війни», — повідомляє NYT.