додому Новини Російська церква створює власні приватні військові компанії для війни в Україні

Російська церква створює власні приватні військові компанії для війни в Україні

416

Служба безпеки викрила керівництво російської православної церкви на створенні власних приватних військових компаній на території рф.

Про це повідомили на сайті СБУ.

За вказівками московського патріархату їхні ПВК займаються вербуванням та бойовою підготовкою найманців для війни проти України.

Задокументовано, що одна з таких приватних військових компаній під назвою «Андріївський хрест» діє на базі Кронштадтського Морського собору у Санкт-Петербурзі.

У СБУ зазначають, що в стінах релігійної установи її представники вербують прихожан для подальшого включення до складу окупаційних угруповань рф, які задіяні на передовій.

Під час відбору потенційних «кандидатів» перевагу надають чоловікам, які вже проходили службу у лавах військових підрозділів країни-агресора і мають бойовий «досвід».

Після зарахування найманців до лав ПВК московської церкви вони проходять курс військово-тактичної та вогневої підготовки під керівництвом інструкторів з російських спецслужб.

Для маскування бойових тренувань їхні організатори проводять підготовку «рекрутів» виключно у стінах собору, а також на спеціальних полігонах рф.

У СБУ встановили, що фінансування таких ПВК здійснюють представники фінансово-промислових груп країни-агресора, наближених до очільника кремля. Гроші надходять на рахунки РПЦ у вигляді благодійних внесків та пожертв на «будівництво» храмів.