додому Новини Росіянина, який жив на Лановеччині, судили за поширення пропаганди в забороненій соцмережі

Росіянина, який жив на Лановеччині, судили за поширення пропаганди в забороненій соцмережі

476

Громадянина рф, який постійно проживає у Лановецькій громаді, судили за поширення комуністичної пропаганди в забороненій соцмережі “Однокласники”.

Він розсилав своїм знайомим листівки з вітаннями до дня перемоги 9 травня, першотравнем та воєнною присягою. Дописи містили зображення комуністичної символіки та георгіївських стрічок. В суді чоловік свою провину визнав повністю.

Правоохоронці під час досудового слідства встановили, що обвинувачений проживає в Лановецькій громаді й працює машиністом тепловоза фермерського господарства “Горинь”. На утриманні в нього є одна неповнолітня дитина.

“Обвинувачений в соціальній мережі “Одноклассники” створив обліковий запис, який особисто використовував для приватного та публічного спілкування з іншими користувачами. Чоловік створював та поширював дописи із забороненою символікою. Обвинувачений надіслав листівки із надписами “С праздником победи!”, “Спасибо, с днем Победи!”, “Спасибо. 9 мая” оздоблені комуністичними символами, зокрема, у вигляді прапорів СРСР, п’ятикутної зірки, серпа та молота, георгіївської стрічки. Продовжуючи чоловік 1 травня 2023 року у відкритій формі користувачам із списку друзів надіслав привітальну листівку із зображенням прапору СРСР та наступним надписом “Поздравляю с первомаем! Нашего счастливого детства и юности!”, – зазначено у рішенні Лановецького районного суду.


Загалом, дописи, які популяризують комуністичний режим, обвинувачений розміщував на власній сторінці у період з 01 травня 2023 року по 2 липня 2023 року.

В суді житель Лановецької громади свою вину визнав повністю і пояснив, що він дійсно поширював такі дописи. Наразі він жаліє про вчинене, щиро кається і пообіцяв, що більше такого робити не буде.

Лановецький районний суд визначив, що щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення є обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого. Суддя призначив чоловіку покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки без конфіскації майна. Однак замінив термін на іспитовий строк – 1 рік.

Також житель Лановецької громади повинен сплатити в користь держави витрати за проведення судової мистецтвознавчої експертизи в сумі 13 382 гривні. Мобільний телефон, з якого обвинувачений робив дописи, суддя постановив знищити.