додому Новини Роком повстанської звитяги проголосили 2015 рік на Тернопільщині

Роком повстанської звитяги проголосили 2015 рік на Тернопільщині

567

vlcsnap-2014-11-20-16h32m40s244Роком повстанської звитяги проголосили 2015 рік у Тернопільській області. За це сьогодні проголосували депутати обласної ради на другому засіданні 51-ї сесії. Загалом депутатами планувалося розглянутим близько 20 різних проектів, що залишилися після минулого засідання.

Кворуму, аби розпочати друге засідання 51 сесії Тернопільської облради, довелося чекати зайвих півгодини. Все ж необхідна для початку роботи кількість депутатів у сесійній залі таки з’явилася.

– Зареєстровано 65 депутатів. Сесія правомочна.

Засідання почали із хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять героїв, полеглих у визвольних змаганнях, в голодоморах, під час репресій, Революції Гідності та у зоні проведення АТО. Далі взялись до роботи. Серед іншого, у другому засіданні 51 сесії депутати обласної ради підтримали проголошення 2015 року в Тернопільській області Роком повстанської звитяги на честь 55-ї річниці бою вояків УПА під селом Шумляни Підгаєцького району. Тоді 14 квітня в 1960 році відбувся останній задокументований бій упівців із підрозділами НКВС. У планах вшанування – низка насамперед інформативних і пізнавальних заходів, зокрема, безпосередньо на місцях бою під Шумлянами.

– Вшанування 55-ї річниці бою УПА – це власне спрямовано на тих людей, які досі перебувають під впливом маніпуляції і зомбування, що УПА, це є якесь банд-формування, яке працювало з фашистами, з нацистами. Ми показуємо, що УПА боролось ще 15 років після закінчення 2 Світової війни, що воно воювало на 2 фронти, що туди йшли прості хлопці і дівчата, – розповідає депутат Тернопільської облради Леонід Бицюра.

Ще одна “патріотична” ініціатива депутатів Тернопільської облради – введення в українських школах для обов’язкового вивчення уроків українознавства. На сесії прийняли відповідне звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України разом із Міністерством освіти і науки.


– Саме українці впровадили, чи заснували цивілізацію білої людини, саме українці вперше випекли хліб, саме українці приручили коня і створили колесо і про це має говорити весь світ, а ми, в першу чергу, маємо тим гордитися, а діти тим більше мають це знати. Коли будемо ми поважати себе – нас будуть поважати, тим більше в світі, – каже депутат Тернопільської облради Наталя Мандзюк.

Загалом депутатами обласної ради на другому засіданні 51 сесії планувалося розглянути близько 20 проектів-рішень, проте усе заплановане не встигли. Наступне засідання призначили на 4 грудня.