Головна Новини Робити Тернопіль європейським містом планує новостворена громадська організація

Робити Тернопіль європейським містом планує новостворена громадська організація

461

vlcsnap-2015-04-30-17h08m56s205Жити у Тернополі, як у Європі. В місті створили нову громадську організацію, активісти якої запевняють – проживання в Тернополі може бути таким же комфортним, як і в європейських містах.

У Тернополі презентували нову громадську організацію – “Тернопіль Європейський”. Активісти об’єднання кажуть: для гідного рівня життя у місті чекати, поки Україна увійде в Євросоюз не обов’язково.

– Всі ми знаємо, що в 2013 році Євромайдан почався з того, що тодішня злочинна влада не підписала Асоціацію з Євросоюзом. І люди висловили свою думку, що ми хочемо жити, як в Європі. Ми вирішили, що ми чекати все це в Тернополі не будемо, ми зможемо зробити місто Тернопіль європейським містом без Євросоюзу. Ну, звичайно, якщо ми підпишемо угоду, нам буде це вже легше зробити, – розповідає голова Правління ГО “Тернопіль Європейський” Віталій Цимбалюк.

Комфортне життя, вважають активісти – це прозорі стосунки між владою і громадою, контроль мешканців міста над органами місцевого самоврядування, якісні дороги, чистий та безпечний громадський транспорт.

– Для мене завжди було дуже важливим, щоб Дні Європи, щоб європейські певні цінності інші в нас сповідувалися не формально, а практично і по-суті, так би мовити. В нас вже помінялася влада, Богу дякувати, в нас відбулися дуже багато змін, які ми зараз спостерігаємо, але євронаступ, зокрема і в нашому місті Тернополі, не завершений, – говорить активіст ГО “Тернопіль Європейський” Олег Вітвіцький.

До громадської організації “Тернопіль Європейський” нині входить близько півсотні людей. В свої лави запрошують небайдужих і активних, які мають ідеї щодо розвитку міста. Кажуть, чекають і молодь і досвідчених професіоналів.

– Треба залучати так звану раду старійшин. Тобто, треба залучати людей, які вже, на жаль, пенсійного віку, які пішли на пенсію, які все життя пропрацювали в нашому місті, які для нього зробили дуже-дуже багато, які знають, як то кажуть, зсередини всі проблеми, всю сутність проблем, які можуть допомагати нашому місту, – каже активіст ГО “Тернопіль Європейський” Микола Городецький.

Микола Марценюк, експерт з питань ЖКГ, додає:

– Тернопіль завжди був містом, яке йшло попереду всієї держави. Це і в частині обслуговування житлово-комунального господарства, в частині розвитку. Ми одні з перших провели моніторинг наших послуг водо-, теплопостачання. Це було більше 100 котелень різних. На сьогоднішній день ми вже маємо якийсь результат. Але час іде вперед і нам також треба розвиватися. Треба розвиватися і громаді.

У планах організації також обмін досвідом з містами України і країн Євросоюзу, запозичення й втілення цікавих ідей у розвитку Тернополя.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here