додому культура Роботи Пінзеля, що не були у Луврі, перевірять на безпеку для інших...

Роботи Пінзеля, що не були у Луврі, перевірять на безпеку для інших робіт

445

Серед восьми робіт, представлених у "Залі Пінзеля" Тернопільського обласного краєзнавчого музею, є і рельєф "Чудо святого Миколая", який на виставку до Лувру не їздив, відтак не був відреставрований київськими фахівцями. Музейники не виключають, що через це він може становити загрозу для решти відреставрованих робіт "Зали Пінзеля" і готові вжити застережних заходів.

Як і колись у старій експозиції два рельєфи – "Усікновіння голови Івана Предтечі" і "Чудо Святого Миколая" у "Залі Пінзеля" наразі висять поряд. Під час реставрації "Усікновіння голови Івана Предтечі" для виставки у Луврі фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру

України виявили на ньому грибок. У ході реставрації зробили антисептування, якого не зазнав рельєф "Чудо Святого Миколая". 

Тому ми запитали на відкритті "Зали Пінзеля" у музейників, чи не становить загрози необроблений рельєф для відреставрованих робіт? Віра Стецько розповіла, що вже говорила про це з керівником столичного реставраційного центру.

– Це справді є проблема. Ми дуже переживали, тому що ми знаємо, які кошти держава витратила на реставрацію цих робіт. Сьогодні ми в дуже добрих контактах з Державним реставраційним цетром, зокрема з Світланою Стрєльніковою і сьогодні вона телефонувала, – розповіла завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею, дослідник Пінзеля Віра Стецько. – І треба буде викликати спеціалістів, я вважаю, ближчим часом для того, щоб ми могли подивитися, в якому стані є рель'єф "Чудо Святого Миколая", який не був обстежений.